Reklama
Reklama

Sprzedawał paliwo, choć koncesja wygasła

Mężczyzna tłumaczył się, że koncesję posiadał jednak przeoczył termin jej wygaśnięcia, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe) Mężczyzna tłumaczył się, że koncesję posiadał jednak przeoczył termin jej wygaśnięcia, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe)

Za prowadzenie obrotu paliwami ciekłymi bez wymaganej koncesji odpowie 57-letni właściciel jednej z firm w gminie Stary Zamość. Policjanci ustalili, że przedsiębiorca od 2 lat nabywał i sprzedawał paliwo bez koncesji. Mężczyzna tłumaczył się przeoczeniem.

- Mundurowi ustalili, że 57-letni mieszkaniec Zamościa prowadził działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży oleju napędowego przy wykorzystaniu stacji paliw, jednak nie posiadał do tego wymaganych prawem koncesji. Sam właściciel firmy tłumaczył się, że koncesję posiadał już od 2005r. jednak przeoczył termin jej wygaśnięcia. Policjanci analizując dokumentację firmy ustalili, że przedsiębiorca nabywał i sprzedawał paliwo bez koncesji od 2015 r. W tym czasie firma za zakupione paliwo wystawiła ponad 940 faktur na łączną kwotę ponad 870 tysięcy złotych - relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

W stosunku do przedsiębiorcy toczy się postępowanie. Jak informuje policja, prowadzący działalność gospodarczą za prowadzenie obrotu paliwami ciekłymi bez wymaganej koncesji podlega odpowiedzialności karnej. Zgodnie z ustawą prawo energetyczne grozi za to kara grzywny do 5 000 000 zł. albo kara pozbawienia wolności do lat 5.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us