Granat z czasów II wojny światowej odkryty podczas remontu drogi w Szczebrzeszynie

foto: Policja foto: Policja
Podczas remontu drogi w Szczebrzeszynie wykopano granat trzonowy z czasów II wojny światowej. Policjanci ze Szczebrzeszyna zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu spacerów.

- Oficer dyżurny zamojskiej komendy wczoraj otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Startowej w Szczebrzeszynie został odnaleziony przedmiot wyglądem przypominający granat trzonowy. Pozostałość po II Wojnie Światowej wykopał pracownik firmy budowlanej podczas remontu drogi i chodnika. Mężczyzna natychmiast zawiadomił mundurowych. Powiadomieni policjanci ze Szczebrzeszyna zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Na miejsce wezwano saperów z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze przyjechali do Szczebrzeszyna dzisiaj, sprawdzili teren. W czasie działań nie ujawnili innych niewybuchów, a odnaleziony wczoraj granat zabrali do zniszczenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us