Zderzenie dwóch osobówek. Przyczyną była prędkość

foto: Policja foto: Policja
35-letni kierowca Opla na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka Citroenem. Do szpitala trafili obaj kierujący oraz troje pasażerów podróżujących Citroenem.

Do wypadku doszło we wtorek na drodze powiatowej w miejscowości Czarnystok (gmina Radecznica), około godziny 13:40.

- Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący Citroenem jechał w kierunku Lipowca. W przeciwnym kierunku poruszał się kierujący Oplem. Na łuku drogi w prawo kierujący Oplem nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z Citroenem. Citroenem poza 47-letnim kierowcą podróżowało jeszcze trzy osoby. Kobieta w wieku 51 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 28 i 52 lat. Wszyscy to mieszkańcy gminy Radecznica. Oplem kierował 35-letni mieszkaniec Zwierzyńca, jechał sam. Zarówno kierujący jak i pasażerowie przez załogi karetek pogotowia zostali przetransportowani do szpitali. Po badaniach okazało się, że obrażeń ciała doznał jeden z pasażerów Citroena w wieku 28-lat. Pozostali uczestnicy wypadku po badaniach mogli opuścić placówki służby zdrowia. - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. W czasie, gdy doszło do wypadku panowały trudne warunki drogowe spowodowane opadami deszczu.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us