Reklama

"Dzieci - najmłodsze ofiary wojny" - wystawa w Arsenale

Plakat, materiał nadesłany Plakat, materiał nadesłany
Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaprasza na wystawę "Dzieci – najmłodsze ofiary wojny. W 80. rocznicę wysiedleń ludności Zamojszczyzny". Wydarzenie w szczególny sposób skupia się na losie najmłodszych ofiar wojny. Wystawie towarzyszy konferencja popularno-naukowa.

"Jednym z najtragiczniejszych wydarzeń II wojny światowej w okupowanej Polsce była niemiecka akcja wysiedleńczo-osadnicza na Zamojszczyźnie, która została uznana za "pierwszy obszar osiedleńczy w Generalnym Gubernatorstwie". Powszechnie rozpoznawalnym symbolem wysiedlanej ludności są "Dzieci Zamojszczyzny", które tak jak dorośli dostały się w tryby bezwzględnej niemieckiej machiny wojennej." - czytamy w opisie wydarzenia. 

Wernisaż zaplanowano na 25 listopada, godzina 15:00. Konferencja odbywać się będzie w Pawilonie pod Kurtyną, 25 listopada w godzinach 10:00-15:00

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us