Reklama

Plenerowa projekcja filmu o Janie Zamoyskim "Gra o koronę" Wyróżniony

Plakat, materiał nadesłany Plakat, materiał nadesłany
Zamojskie wątki pojawią się podczas wydarzeń specjalnych jubileuszowego 10. Zamojskiego Festiwalu Filmowego. Tegoroczne „Spotkania z historią” zainauguruje plenerowa projekcja filmu o Janie Zamoyskim „Gra o koronę” (18.08.2022, godz. 20:00, Rynek Wodny w Zamościu). Zrealizowany z rozmachem i przy użyciu nowoczesnych technologii, fabularyzowany dokument, przedstawia kluczowe momenty biografii Jana Zamoyskiego. To wspaniała lekcja historii w atrakcyjnym wydaniu.

W programie wydarzeń specjalnych jest także kręcony m. in. w Zamościu i z udziałem zamojskich grup rekonstrukcyjnych, dokument Leszka Wiśniewskiego „Chocim 1621 – cztery wieki po bitwie” (19.08.2022, godz. 14:15, CKF Stylowy).

W scenerii zamojskiej starówki, publiczność festiwalowa obejrzy najnowsze, przedpremierowe produkcje TVP Historia. Na przegląd filmów z okazji 15-lecia stacji, TVP Historia zaprasza 19 sierpnia 2022 o godz. 20:00 na Rynek Wodny. W repertuarze m.in. film „Od Popiela do Piasta", reż. Zdzisław Cozac.

W programie wydarzeń specjalnych znalazła miejsce lekcja mistrzowska z wybitnym operatorem filmowym Andrzejem Adamczakiem. Twórca zaprezentuje warsztat pracy filmowca-dokumentalisty. To świetna okazja aby poznać tajniki sztuki filmowej i operatorskiej. Master Class z Andrzejem Adamczakiem odbędzie się w sobotę 20 sierpnia o godz. 15:30 w CKF Stylowy.

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbędzie się także pokaz specjalny najnowszego filmu Marii Dłużewskiej „Dzielnieśmy stali, celnie rzucali”. To zapis dramatu, który rozegrał się w ciągu kilku grudniowych dni 1970 roku. Film opiera się na odnalezionych nagraniach rozmów osób zaangażowanych w pacyfikację protestów. Projekcja dokumentu odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2021 o godz. 16:45 .

10. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” zakończy się 20 sierpnia galą finałową na Rynku Wielkim w Zamościu, podczas której poznamy laureatów tegorocznego konkursu festiwalowego. Wydarzenie uświetni koncert MOTION TRIO – najsłynniejszego zespołu akordeonowego na świecie. Początek gali o godz. 20:30.

Na wszystkie wydarzenia specjalne wstęp wolny. Na wydarzenia w CKF Stylowy obowiązuje odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina, ul. Odrodzenia 9. Szczegółowe informacje: www.zamoscfilmfestival.pl

PROGRAM WYDARZEŃ SPECJALNYCH:
18 sierpnia 2022 | Rynek Wodny w Zamościu
20:00 INAUGURACJA 10. ZFF „Spotkania z historią” oraz projekcja filmu Gra o koronę, reż. P. Jaworski | wstęp wolny

19 sierpnia 2022 | CKF „Stylowy” w Zamościu, ul. Odrodzenia 9
14:15 Chocim 1621 – cztery wieki po bitwie, reż. L. Wiśniewski, 2021, 50’- pozakonkursowy pokaz filmu z udziałem twórców | wstęp wolny

19 sierpnia 2022 | Rynek Wodny w Zamościu
20:00 Premiery TVP Historia – pozakonkursowe pokazy filmów | wstęp wolny

20 sierpnia 2022 | CKF „Stylowy” w Zamościu, ul. Odrodzenia 9
15:30 Master Class: Andrzej Adamczak – lekcja mistrzowska z wybitnym operatorem filmowym | wstęp wolny
16:45 Dzielnieśmy stali, celnie rzucali, reż. M. Dłużewska, 2022, 58' - pozakonkursowy pokaz filmu z udziałem twórców | wstęp wolny

20 sierpnia 2022 | Rynek Wielki w Zamościu
20:30 GALA FINAŁOWA: wręczenie nagród 10. ZFF „Spotkania z historią” oraz KONCERT MOTION TRIO | wstęp wolny

10. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” odbędzie się w daniach 18-20 sierpnia 2022, a jego organizatorami są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us