"Zdjęcia roku" wybrane! Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Prawie 2000 prac wpłynęło na konkurs "Zdjęcie Roku" organizowany przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Zamojski Dom kultury. Za najlepsze fotografie uznano "Dystopian future vol. 1" Pawła Weremiewicza w kategorii młodzież i "Lecę gdzie chcę" Magdy Chudzik w kategorii dorośli.

Konkurs był skierowany do wszystkich fotografujących. Odbywał się w dwóch kategoriach: młodzieży i dorosłych.

Na konkurs wpłynęło 826 zgłoszeń, w sumie 1998 fotografii. W tym spełniających kryteria regulaminowe w kategorii młodzieży – 350 fotografii i dorosłych – 974.

Prace oceniło komisja w składzie: Andrzej Pogudz - prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, Rafał Górski z Zamojskiego Domu Kultury, Dariusz Łukasik z Zamojskiego Domu Kultury, Wojciech Kapuściński - wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego i Piotr Komajda - członek zarządu Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Tytuł Zdjęcie Roku w kategorii „Młodzież” i nagrodę pieniężną otrzymał Weremiewicz Paweł za pracę Dystopian future vol. 1. W kategorii „Dorośli” za najlepsze zdjecie uznano pracę "Lecę gdzie chcę" Magdy Chudzik.

Równorzędne wyróżnienia w kategorii "Młodzież" otrzymali:
1. Kołat Jakub za pracę Jesienne mgły
2. Ciechanowski Szymon za pracę Las we mgle
3. Antkowiak Paulina za pracę Prywatny deszcz
4. Wawrzak Jakub za pracę Oasis 2 No 1 Canteen
5. Kuczyńska Zofia za pracę Trip

Przewodniczący jury Andrzej Pogudz przyznał również specjalne wyróżnienie Prezesa ZTF w kategorii "Młodzież" dla Katarzyny Krzyżanowskiej za pracę "Moment".

Równorzędne wyróżnienia w kategorii "Dorośli" otrzymali:
1. Kołaczkowski Michał za pracę 3
2. Cisło Jacek za pracę Odnaleźć w sobie Don Kichota
3. Daria Lee Caged za pracę Bodies 3
4. Jagosz Daniel za pracę Cisza
5. Rusek Rafał za pracę Wypadek TDP2020
6. Szewczuk Olga za pracę fromdarkness

Specjalne wyróżnienie Prezesa ZTF w kategorii "Dorośli" otrzymał Dominik Brach za pracę "Urodziny prawnuczki w czasie pandemii".

W kategorii "Młodzież" do galerii pokonkursowej zakwalifikowano następujące prace:
1. Bujak Robert Calm and symmetry
2. Niedziela Kacper Ulotne chwile
3. Norek Bartosz Duch Gór
4. Przybyło Zuzanna Poranny prysznic
5. Zatorski Kamil Balans
6. Resiak Łukasz Wiolonczelistka
7. Biały Artur Burza
8. Kleciński Jan Magiczne Lustro
9. Kurstak Angelika Apetyt na świat
10. Levchuk Svitalana Triptik i autoportret
11. Mamet Aleksander Pandemia zimy
12. Bałaban Gabriela Ostatni ruch
13. Grabowska Joanna Bieszczady
14. Karkoszka Maciej Wolność
15. Wolak Maja Czas zarazy
16. Hagemajer Justyna Portret 3
17. Kacperak Zuzanna Środek
18. Szot Aleksandra Oddychająca natura
19. Śpiewak Julia Zwykły Portet
20. Truszkowska Wiktoria Fashion Sport
21. Lorent Oliwia U stóp Jasnej Góry
22. Szczepankiewicz Maria Souls 2
23. Wójcik Oliwia Samotnia
24. Gaca Zofia Zima
25. Cepok Maciej Chwila dla siebie
26. Henig Oskar Święty ptak Egipcjan
27. Holewa Kamil Razem na zawsze
28. Mietłowska Karolina Za kratami
29. Stasiak Mikołaj Wspinaczka
30. Mazurowski Tomasz Nowy Rok
31. Checiek Maria Spokój
32. Gavva Luka Calm
33. Jeziorska Lena Jezioro
34. Pawłowska Liwia Rodzicielstwo
35. Wenkla Zofia Tęsknota
36. Batrock Aleksander Ślepy dotyk
37. Dominik Kołat Zimowy krajobraz
38. Muniak Martyna Intrygująca codzienność
39. Wiater Kinga Mgła
40. Drzyzga Wiktoria Hydropajczyna
41. Fedus Emilia Niebo pełne drzew

W kategorii "Dorośli" do galerii pokonkursowej zakwalifikowano następujące prace:
1. Frycz Mateusz Porwany
2. Chudzik Magda Centrum
3. Grzegorczyn Marcin Go away
4. Izdebski Radosław Zegarmistrz
5. Klaudyna Stanek W bańce sferycznego świata
6. Kos Patryk Trójkąty
7. Trojanowska Anna Pasja
8. Biskup Sonia Sztuka zamachu
9. Dąbrowska Kinga Samotność
10. Dragan Andrzej ICHOT
11. Król Grzegorz Meandry
12. Łukasz Serafin Siła natury
13. Nowak Maciej Zimowy sad
14. Pajor Łukasz Abstrakcja (Ptaki)
15. Sobieszek Urszula Obserwator
16. Urbańska Klaudia Poszukiwanie sensu tożsamości
17. Skulski Norbert Jack come back
18. Chojnacki Michał Mglisty poranek
19. Grochala Piotr Na Spiszu
20. Jaroniewski Paweł Difference between be longing and belonging is just a space
21. Krawiec Michal Muzyka w duszy gra
22. Krukiewicz Kamil Stawy Symetrii
23. Siewień-Wszoła Barbara Koronnik szary
24. Bil Rafał Wybuch epidemii i symboliczny licznik pierwszych zakażeń
25. Peciak Kacper Toksyczna rzeka
26. Stepan Kucheriavyy Private metaphysics-3
27. Jolanta Placek Podążamy w nieznane
28. Dolipski Michał Stańczyk Reinterpretacja
29. Jurek Janusz X
30. Jutkiewicz Kamil Zmiana planu
31. Matej Dominika Za rogiem
32. Staszczyk Aleksandra Wind
33. Szerszeń Sylwia Zew
34. Bednarz Marek Latarnia
35. Czarnota Sandra Dojrzałość 3
36. Frydrych Urszula Walka
37. Mitfoch Klara She was romantically involved with a werewolves
38. Hejdarowicz Mariusz Portal
39. Hasso-Agopsowicz Marek Obraz z księżycem
40. Kowalska Paulina Tatry zimą
41. Benklewski Piotr Nieskończoność
42. Popek Krystian Noc na plaży
43. Wietecha Katarzyna On

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone podczas otwarcia wystawy pokonkursowej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us