"Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, przy ul. Pereca 14 w Zamościu prezentowana jest wystawa „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” przygotowana przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce.

Wystawa opowiada historię piętnaściorga żydowskich dzieci, urodzonych w latach 1939 – 1942. Dzięki poświęceniu swoich żydowskich rodziców oraz odwadze nowych, polskich opiekunów udało im się przeżyć horror Zagłady. Teraz opowiadają nam swoje historie oraz tajemnice skrywane przez lata. Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce. Sponsorem projektu jest Fundacja im. Róży Luksemburg, która udostępniła nam wystawę. Po raz pierwszy ekspozycja była prezentowana w 2015 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Ze względu na trwające zagrożenie epidemiologiczne, rezygnujemy z organizacji wernisażu w tradycyjnej postaci. Zapraszamy jednak na Dzień Otwarty wystawy, który odbędzie się 9 lipca 2020 o godz. 17:15 w zamojskiej synagodze. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us