Reklama

"Rozenkranc i Gildenstern nie żyją" ? retransmisja spektaklu w ramach 42. ZLT

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

Centrum Kultury Filmowej ?Stylowy? w Zamościu zaprasza na retransmisję spektaklu ?Rozenkranc i Gildenstern nie żyją?. W błyskotliwie zabawnej komedii sytuacyjnej Toma Stopparda (zdobywcy Oskara za scenariusz do filmu ?Zakochany Szekspir?) wystąpią Daniel Radcliffe (?Harry Potter?), Joshua McGuire (?Godzina?) i David Haig (?Cztery wesela i pogrzeb?). Dla naszych Czytelników mamy jedną wejściówkę.

Na ekranie CKF Stylowy przedstawienie będzie można zobaczyć 4 lipca o godz. 19:00 w ramach 42. Zamojskiego Lata Teatralnego.

Tytułowi bohaterowie sztuki to postaci wyjęte z ?Hamleta? Szekspira. Rozenkranc i Gildenstern byli jego przyjaciółmi, dworzanami, którym polecono odeskortować księcia do Anglii, gdzie miał być zdradziecko zabity. Tymczasem Hamlet przeczytawszy ich listy sam spowodował śmierć obu mężczyzn. Tyle wiemy od Szekspira.

Stoppard w swojej wersji dokonuje rekonstrukcji zdarzeń, które mogły nastąpić u Szekspira, ale autor ich nie opisał. Ta błyskotliwa tragikomedia przedstawia wędrówkę tytułowych bohaterów, pokazując jakie okoliczności się na nią składają. Niektórzy nazywają sztukę ?Rozenkranc i Gildenstern nie żyją? ?Hamletem? od kuchni, ale sam autor twierdzi, że to sztuka: ?o dwóch dworzanach w duńskim zamku. Dwóch nic nieznaczących ludzikach otoczonych przez intrygi, posiadających bardzo mało informacji, z czego i tak większość jest fałszywa? To jest o dwóch facetach.?

Tekst został napisany w latach sześćdziesiątych XX w., a w 1990 roku autor zrealizował i wyreżyserował film pod tym samym tytułem (główna nagroda na Festiwalu Filmowym w Wenecji). Nowa inscenizacja Davida Leveaux powstała w 50. rocznicę pierwszego wystawienia spektaklu, który wydobył nazwisko młodego wówczas Toma Stopparda na światło dzienne.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok. 2 godzin i 30 minut Bilety: 20 zł (ulgowe), 25 zł (normalne).

Dla naszych Czytelników mamy jedną wejściówkę na widowisko. Otrzyma ją osoba, która pierwsza skomentuje tą informację, prosimy o podanie poprawnego maila do kontaktu.

1 komentarz

  • kb
    kb środa, 21 czerwiec 2017 09:54 Link do komentarza

    Retransmisje spektakli teatralnych to ciekawe przedsięwzięcie.
    Siedząc w fotelu w zamojskim kinie można zwiedzić kawałek świata.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us