Reklama
Reklama
zyczenia

Skalars i Pieczarki na dożynkach w Płoskiem

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Dożynki Gminy Zamość w tym roku odbędą się 2 września, w Płoskiem k/Zamościa. Gwiazdami wieczoru będą dwa zespoły: disco-polowy Skalars i kapela Pieczarki, grająca góralski folk.

Projekt muzyczny „Skalar’s” powstał w 2012 roku z inicjatywy Daniela Jaroszewicza, który wcześniej przez wiele lat występował w zespole „Skalar”. Już jako „Skalar,s” nowa formacja Daniela wylansowała takie hity, jak „Nieprzespana noc”, „Wredna” oraz „Stringi” i zdążyła wypracować sobie znaną i cenioną markę. „Skalars” ciągle jest obecny w najlepszych polskich muzycznych kanałach telewizyjnych, promujących najlepsze hity disco polo dance.

Początki góralskiego zespołu „Pieczarki” sięgają aż 26 lat wstecz, gdy w 1992 roku kilku ludzi z Ziemi Żywieckiej, grając i występując jako kapela, nagrało i wydało swą debiutancką kasetę(!) demo pod nazwą „Górale”, pt.: „Oh, Józku”. W 1995 roku powstał już większy materiał na debiutancką płytę. Początkowy styl, jaki zespół wypracował, firmowany były nazwą „Górale”, i jako „Górale” grupa wydała 2 płyty „Hity z górolskiej płyty” vol. 1 i vol. 2., a także płytę kolędową. Dzięki żywiołowo granej muzyce w stylu folku góralskiego, zespół zyskał wielu fanów oraz stał się prekursorem tego rodzaju muzyki w Polsce. W maju 1999 r. formacja wydała następną płytę „Wina nalej”, która osiągnęła status złotej płyty. Ta „Złota Płyta” została wręczona „Inwazji Mocy RMF FM” w Łodzi przed 200-tys. publicznością. W czerwcu 1999 r. zespół zaliczył też słynny FESTIWAL – OPOLE’99. Po bardzo udanym występie grupa otrzymała wiele propozycji koncertowych i zaproszeń do mediów. Zagrała też na NAJWIĘKSZYM FESTIWALU – „PRZYSTANEK WOODSTOCK 99”. Obecnie zespół występuje jako kapela „Pieczarki” - nazwa pochodzi od nazwiska lidera grupy. Kapela reprezentowała kulturę Polski, występując na Międzynarodowych Targach EXPO HANNOVER 2000. Muzycy nie tylko muzykują, ale mają na koncie również organizację gotowania największej zupy pieczarkowej na świecie (8,5 tys. litrów) oraz organizację imprezy „OscypekFest”, w czasie której powstał największy na świecie „Mega Ser Góralski” o wadze 27,5 kg. „Kapela Pieczarki” była zapraszana ze swoją muzyką do takich programów telewizyjnych, jak „Pytanie na Śniadanie – TVP2” oraz „Kawa czy Herbata – TVP1”. Skład „Pieczarek”: Prezes – wokal i gitara, Sulik – perkusja, Janosik – gitara basowa, Balas – akordeon, Mateo – skrzypce.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us