Reklama

Trwa zamojskie święto teatru. Wczoraj "Kucharz na ostro", dzisiaj ... [ZDJĘCIA]

fot. Paweł Nowak fot. Paweł Nowak

"Kucharz na ostro" Teatru Formy z Wrocławia wystawiony był w niedzielę (17 czerwca) w ramach Zamojskiego Lata Teatralnego. Spektakl odbył się na terenach rekreacyjnych nad Łabuńką. Dzisiaj kolejne przedstawienie, tym razem na osiedlu Zamoyskiego.

Teatr Formy Wrocław wystawi spektakl "Piękna Morylinda". To o 21.30 na terenach rekreacyjnych osiedla im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

Artyści z Teatru Formy opowiedzą bez słów jak, nieugięty w zalotach do Morylindy Hrabia, postanowił zdobyć serce wybranki. Otóż postanawia wziąć się na sposób i wraz ze służącą, którą bez większego trudu udaje mu się przekupić, knuje plan zdobycia miłości pięknej Morylindy. Prosi służącą, aby pomogła mu potajemnie uśpić swoją panią. Śpiącą księżniczkę zanosi niezwłocznie do Doktora Nauk Wschodnich, aby ten swoją tajemną wiedzą i praktykami wzniecił w niej żar miłości. Niestety ta próba zawodzi i bezradny zalotnik przynosi śpiącą Morylindę w jej pałacowe pielesze. Potem okazuje się, że ożywa milczący posąg Amora - bożka miłości, który na polecenie Hrabiego ma wycelować swoją strzałą w serce nieugiętej niewiasty. Ale jak to bywa w komedii omyłek, strzała zatacza dziwne tory, trafia wszystkich świadków zdarzenia, a to, że Hrabia zakochał się w Amorze, który próbuje ratować się ucieczką, to już inna kwestia....

Spektakl grany w kostiumach i maskach, muzyka z epoki baroku wzbogacona elementami współczesnymi.

Poniżej zdjęcia ze spektaklu "Kucharz na ostro" (foto: Paweł Nowak).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us