Reklama

Wykład Krzysztofa Czarnoty "Ludzie i konie Kresów"

Wykład dla miłośników koni, historii i kresowych stepów, foto: materiał nadesłany Wykład dla miłośników koni, historii i kresowych stepów, foto: materiał nadesłany

"Ludzie i konie Kresów" w opowieści Krzysztofa Czarnoty. Tym razem sam gospodarz Kresowego Zaścianka roztoczy niesamowitą gawędę o dawnych Kresach, wyjątkowych ludziach i zjawiskowych koniach.

- W rolach głównych wystąpi ludzka i końska arystokracja zamieszkująca onegdaj naszą krainę. Będzie o Dzieduszyckich, Rzewuskich, Sanguszkach, Poletyłłach, ich niezwykle dzielnych i zjawiskowo pięknych rumakach, przywiedzionych gdzieś hen z arabskiej pustyni. O tradycjach, dawnych obyczajach i czasach, gdzie „Lach bez konia był jak ciało bez duszy”. Gorąco zapraszamy miłośników koni, historii i kresowych stepów, na których człek dosiadłszy rączego araba był wolny jak wicher w stepie i słynny jak sam Chmielnicki - zachęcają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 17:30.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us