Reklama
Reklama

Zamościanka w projekcie "Michael Jackson on strings"

Zamościanka w projekcie "Michael Jackson on strings", foto: materiał nadesłany Zamościanka w projekcie "Michael Jackson on strings", foto: materiał nadesłany

Paulina Mastyło-Fałkiewicz, pochodząca z Zamościa znakomita skrzypaczka, wraz z przyjaciółmi z Fair Play Quartet wydaje płytę z aranżacjami przebojów króla popu na kwartet smyczkowy. Trwa zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów wydania krążka.

Fair Play Quartet to zespół od lat działający na pograniczu rozrywki i klasyki, który specjalizuje się się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. W bogatym dorobku artystycznym kwartetu znalazły się koncerty w wielu krajach m.in. w Niemczech, Chinach, Słowenii, Katarze czy Litwie. Artyści mieli zaszczyt występować na osobiste zaproszenia znamienitych osób i instytucji, takich jak para prezydencka – Bronisław i Anna Komorowscy, Emir Kataru oraz Ambasady i Instytuty Polskie niemalże na całym świecie. Fair Play Quartet współpracował m.in. z Haliną Mlynkovą, Smolikiem, Mariką, Gabą Kulką, Kari, Grażyną Łobaszewską, Ewą Błaszczyk, Julią Marcell, Buslavem, Robertem Janowskim, Izą Kowalewską, Januszem Radkiem, światowej sławy duetem DJ-skim ‘Catz ’n Dogz’, Anną Hawkins (Nowa Zelandia), Jerzem Igorem. Wielokrotnie pojawiał się w telewizyjnych produkcjach muzycznych, na scenach warszawskich teatrów (Studio Buffo, Rampa); usłyszeć ich można było również w licznych filmach i reklamach. W obliczu tylu sukcesów tym bardziej cieszy fakt, że prymariuszką kwartetu jest zamościanka – Paulina Mastyło-Fałkiewicz, absolwentka miejscowej PSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego, w klasie skrzypiec Władysława Swachy.

Jackson on strings to nowy projekt zespołu kierowany do odbiorców ceniących jakość, elegancję, ale także nowoczesność. Interdyscyplinarne show łączy w sobie muzykę, z bogatą scenografią i elementami aktorskimi. Istotne w nim jest zastosowanie przez artystów najlepszych mikrofonów do instrumentów smyczkowych – koncert wykonywany jest z nagłośnieniem. Na materiał składają się najbardziej znane przeboje Michaela Jacksona jak Thriller, Bad czy Rock with you w niebanalnych, często wirtuozowskich aranżacjach wiolonczelisty kwartetu — Jana Stokłosy.

Jackson on strings stanowi propozycję zarówno dla koneserów muzyki klasycznej, którzy docenią brzmienie smyczkowe w nowej, przebojowej odsłonie, jak i dla fanów popu, ponieważ przekonają się, że instrumenty rodem z filharmonii mogą nadać popularnym piosenkom zupełnie nowy wymiar. Aby zrealizować swoje marzenia i wydać album Jackson on strings, kwartet włożył wiele swojego czasu i nakładu finansowego. Jednak wciąż brakuje finansów na miks, mastering, wykup praw autorskich i produkcję CD.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich fanów Michaela Jacksona oraz tych, którym w głośnikach rozbrzmiewają zwykle dźwięki muzyki klasycznej do wsparcia projektu. Wierzymy, że Jackson on strings jest projektem wyjątkowym, ponieważ poza wyjątkową muzyką słychać na nim serca artystów, ich pasję oraz zamiłowanie do muzyki Króla Popu.

Zbiórka prowadzona jest tutaj: http://wspieramkulture.pl/projekt/1546-Jackson-on-Strings

Więcej o projekcie tutaj: https://www.facebook.com/fairplayquartet/

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us