Reklama

Zabawa i nauka z Akademią Zamojską

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Prezentacja robota sterowanego aplikacją mobilną, pokazy fizyczne i chemiczne, zabawy z robotem humanoidalnym, gry językowe – w taki sposób wykładowcy Akademii Zamojskiej oraz przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik, Laboratoriów Przyszłości i Głównego Urzędu Miar prezentowali, jak pożyteczną naukę połączyć z przyjemną zabawą.

W niedzielę, 25 września, Rynek Wielki w Zamościu zmienił się w wielką strefę nauki i zabawy. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji, wśród których były m.in. pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych oraz pokaz robota humanoidalnego, przedstawienie technik surwiwalowych. W trakcie pikniku wykładowcy AZ zaprezentowali maszyny i urządzenia, jakie znajdują się wyposażeniu pracowni i laboratoriów Akademii Zamojskiej. Ponadto odbyły się pokazy mody historycznej. Wykładowcy AZ przygotowali również gry m.in. z dziedziny finansów i rachunkowości oraz zabawy językowe. Chętni mogli dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi, a także wziąć udział w nauce podstaw pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Oprócz dobrej zabawy, piknik był okazją do poznania szerokiej oferty studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich w Akademii Zamojskiej na kierunkach jak m.in. bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, mechanika i budowa maszyn, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, prawo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze, turystyka i rekreacja. Do podjęcia studiów w Akademii zachęcał jej rektor dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz wykładowcy akademiccy.

Impreza w Zamościu zakończyła cykl pikników „Akademia Zamojska dla nauki”, które wcześniej odbyły się w Janowie Lubelskim, Puławach, Opolu Lubelskim, Rykach i Świdniku. Organizatorem wydarzenia była Akademia Zamojska. Partnerami imprezy były: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Główny Urząd Miar, Centrum Nauki Kopernik.

Media

2 komentarzy

  • Plastusiowy yutuber
    Plastusiowy yutuber wtorek, 27 wrzesień 2022 12:54 Link do komentarza

    Szkoda że śmieci po sobie nie sprzątneli, stoi cała kupa prawie na środku rynku już trzeci dzień, miastu to też jak widać nie przeszkadza a turyści mają super widok

  • co za ohyda
    co za ohyda środa, 28 wrzesień 2022 09:06 Link do komentarza

    Jeszcze tym turystom d.py nadstaw, jak masz takie hobby

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us