Lekcje z Temidą w nowym wydaniu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Uczniowie I Liceum w Zamościu, którzy wybrali klasę o profilu prawnym rozwijają swoje zainteresowania nie tylko podczas tradycyjnych lekcji.

Dzięki współpracy z Sądem Okręgowym w Zamościu młodzież mogła również zwiedzać siedzibę Sądu – łącznie z podziemiami w których znajdują się cele dla oskarżonych, uczestniczyć w rozprawach czy konferencji poświęconej mediacjom sądowym jako alternatywnej metodzie rozwiązywania konfliktów. Organizowane są również spotkania z przedstawicielami różnych profesji prawniczych, które przybliżają praktyczny aspekt prawa.

Szkoła włączyła się także w ogólnopolski program „Lekcje z Temidą”. Jest on realizowany pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i ma na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej, a także przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród dzieci i młodzieży.

Epidemia Koronawirusa spowodowała, że zaplanowane spotkania nie mogły odbyć się w formie tradycyjnej. Jednak nie przeszkodziło to w ich realizacji. Przyjęły one postać wideokonferencji z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams.

Podczas zajęć wykładowca wyjaśniał pojęcia prawne oraz podawał wiele przykładów dopełniając wiedzę praktyką prawniczą, w ramach aktywizacji uczniów przeprowadził również szybki test. Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili nową formę zajęć i uznali że warto je kontynuować.

1 komentarz

  • ee
    ee piątek, 22 maj 2020 07:24 Link do komentarza

    Proponuję jeszcze zaprosić na wykłady te sfrustrowane babcie i dziadków ze świeczkami oraz tubą i samograjem. Nikt tak jak oni nie zna się na sądownictwie i konstytucji ;)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us