IV Dyktando w Języku Angielskim rozstrzygnięte

Laureaci konkursu, foto: materiał nadesłany Laureaci konkursu, foto: materiał nadesłany

W poniedziałek, 10 lutego, w auli Uczelni Państwowej w Zamościu odbył się finał IV Dyktanda w Języku Angielskim. Zwycięzcą został Jakub Zub, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

W etapie szkolnym konkursu udział wzięło 348 uczniów szkół ponadpodstawowych, spośród których 28 osób zakwalifikowało się do finału.

Na przebiegiem IV Dyktanda w Języku Angielskim czuwali: kierownik Zakładu Anglistyki UPZ dr hab. Wojciech Nowicki i dr Wojciech Kozak, wykładowca na kierunku filologia angielska.

Zanim ogłoszono wyniki IV Dyktanda w Języku Angielskim do finalistów konkursu zwrócił się dr Wojciech Kozak z Zakładu Anglistyki UPZ - Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem, jaki państwo zaprezentowaliście, bowiem dyktando wcale nie było łatwe. Jak zauważyliście, było ono związane z kulturą angielską. Był to przedsmak tego, czego moglibyście się uczyć u nas, studiując na filologii angielskiej. Na tym kierunku studiów, oprócz przedmiotów praktycznych jak: pisanie, gramatyka, słownictwo, są przedmioty związane z brytyjską i amerykańską literaturą, historią i kulturą. Bardzo serdecznie zapraszamy na studia.

Z tekstem IV Dyktanda w Języku Angielskim najlepiej poradził sobie Jakub Zub z I LO w Zamościu, który w nagrodę otrzymał smartfon. Drugie miejsce zajęła Dominika Adamowicz z I LO w Biłgoraju, a trzecie - Filip Kitka z I LO w Zamościu.

Wśród nagrodzonych laureatów IV Dyktanda w Języku Angielskim znaleźli się także: 4. Bartłomiej Waliłko (I LO w Biłgoraju), 5. Maria Jadczyszyn (ZSP nr 1 w Zamościu), 6. Kacper Woś (ZSTZ w Tomaszowie Lub.), 7. Adam Sobczuk (I LO w Zamościu), 8. Wiktoria Ostrowska (ZSBiO w Biłgoraju), 9. Kacper Kudach (I LO w Biłgoraju), 10. Krystian Puźniak (ZSP nr 1 w Zamościu).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us