Reklama
Reklama

Listy do rówieśników z Fountain Hills…

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Listy do rówieśników zza oceanu będą pisać uczniowie zamojskich szkół. W ten sposób nie tylko nawiążą nowe znajomości, ale też popracują nad znajomością języka angielskiego.

Partnerski projekt „Pen Pal Zamość - Fountain Hills” to inicjatywa nauczycieli szkół miast partnerskich Fountain Hills i Zamościa. Projekt wspiera Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość.

Współpraca z uczniami szkół w Fountain Hills będzie polegać na wymianie listów, maili lub wiadomości z wykorzystaniem internetowych komunikatorów. Korespondencja między uczniami będzie się odbywać wyłącznie w języku angielskim.

W nawiązaniu kontaktów z amerykańskimi rówieśnikami pomoże uczniom koordynator ze strony polskiej. Nauczyciele opiekunowie mają za zadanie wspierać swoich uczniów w sprawach językowych, a rodzice będą nadzorować współpracę dziecka z przyporządkowanym mu uczniem z Fountain Hills.

Kiedy informacja o projekcie trafiła do zamojskich szkół, odzew nauczycieli, uczniów i rodziców był natychmiastowy, a zainteresowanie udziałem bardzo duże.

- Korzyść numer jeden to nawiązywanie przyjaźni. Bardzo ważne jest też rozwijanie kompetencji językowych, ponieważ nauka z książek a komunikowanie się bezpośrednie, to zupełnie co innego. Wiem, że w Fountain Hills jest duże zainteresowanie Polską, więc dzieci na pewno będą miały o czym pisać- mówi Elżbieta Paszko, nauczyciel j. angielskiego w II LO w Zamościu, koordynator projektu.

Fountain Hills (Arizona, USA) to miasto partnerskie Zamościa od 28 czerwca 2014 r. Umowa o współpracy partnerskiej określa współpracę między miastami w zakresie wzajemnej promocji, kultury, oświaty i nauki, sportu i gospodarki. Fountain Hills jest ponad 20-tysięcznym miastem położonym wśród malowniczych krajobrazów stanu Arizona.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us