Reklama

Informatyka w UPZ. Jest decyzja MNiSW

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów licencjackich na kierunku informatyka.

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w dniu 19 września br. podjęło uchwałę pozytywnie opiniującą wniosek zamojskiej uczelni. Podstawą pozytywnej opinii jest ocena przedstawionej koncepcji kształcenia, programu studiów, w szczególności efektów kształcenia i sposobu ich weryfikacji, minimum kadrowego oraz bazy dydaktycznej.

Na podstawie pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało w dniu 08 października br. decyzję nadającą Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku informatyka.

Studenci informatyki w UPZ będą mieli do wyboru jedną z dwóch specjalności: technologie internetowe i multimedialne oraz bezpieczeństwo sieci informatycznych. Studia stacjonarne w Uczelni Państwowej w Zamościu są bezpłatne. Kandydaci mogą wybrać także studia w trybie niestacjonarnym.

Zajęcia na kierunku informatyka odbywać się będą w budynku UPZ przy ul. Zamoyskiego 64, gdzie w tym roku powstały nowe pracownie komputerowe, wyposażone w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie, z myślą o kształceniu przyszłych informatyków.

Rekrutacja na kierunek informatyka w Uczelni Państwowej w Zamościu prowadzona będzie od 24 lutego. Zajęcia rozpoczną się w nowym roku akademickim, czyli 1 października 2020 roku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us