Reklama
Reklama

Dyrektor "starego" ogólniaka poszukiwany

Kto chce zostać dyrektorem? foto: archiwum Kto chce zostać dyrektorem? foto: archiwum

Zamojski magistrat ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Przypomnijmy, że od września ubiegłego roku funkcję tą pełni Bożena Krupa (wcześniej wicedyrektor). 

Wiosną ubiegłego roku magistrat ogłosił konkursy na dyrektorów miejskich placówek oświatowych m.in. "starego" ogólniaka. Dotychczasowy dyrektor Zygmunt Kamiński nie wystartował w konkursie.

- Ubiegłoroczny konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego funkcję dyrektora powierzono wicedyrektor placówki. Teraz ogłosiliśmy konkurs ponownie - powiedział nam Marek Gajewski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego prezydenta Zamościa.

Ogłoszenie opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej zamojskiego Urzędu Miasta. Czytamy w nim, że kandydaci na dyrektora muszą spełnić szereg warunków. Przede wszystkim muszą posiadać stopień nauczyciela mianowanego, mieć ukończone studia wyższe magisterskie i posiadać przygotowanie pedagogiczne, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego.

Kolejne warunki to co najmniej dobra ocena pracy w okresie ostatnich pięciu lat pracy lub pozytywna ocena dorobku zawodowego w okresie ostatniego roku albo - w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy w okresie ostatnich czerech lat pracy w szkole wyższej. Kandydaci nie mogą mieć na swoim koncie kar dyscyplinarnych oraz wyroków za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Oferty należy składać do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Zamościu (Rynek Wielki 1, pokój nr 2) w terminie do 30 marca.

Treść ogłoszenia dostępna jest pod adresem: http://bip.zamosc.um.gov.pl/index.php?id=90&p1=szczegoly&p2=1246308

 

3 komentarzy

 • NieLubięNauczycieli
  NieLubięNauczycieli czwartek, 15 marzec 2018 23:00 Link do komentarza

  A czemu pan Zygmunt nie startował? Nie zdążył zapisać się do PISu i bał się że go nie wybiorą :)

 • bea
  bea sobota, 17 marzec 2018 10:02 Link do komentarza

  Jeśli wystartuje Kowalowa to będzie przekręt grubymi nićmi szyty.

 • abs
  abs niedziela, 18 marzec 2018 18:20 Link do komentarza

  "Lekiem na to wszystko" jest tylko p. Z. Kamiński, wieloletni dyrektor I LO, gdyby tylko zechciał wystartować, to do "starego ogólniaka" powróci prestiż szkoły i dobra atmosfera.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us