Za nami pierwsza część egzaminu gimnazjalnego

Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego w zamojskim Społeczniaku, fot. Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu (materiał nadesłany) Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego w zamojskim Społeczniaku, fot. Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu (materiał nadesłany)

Za nami część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego 2017. Zadania z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego w Zamościu rozwiązywało około 540 uczniów. Jutro uczniowie III klas gimnazjów zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą a piątek z językiem obcym.

Dzisiaj gimnazjaliści odpowiadali na pytania dotyczące m.in. władców z dynastii Piastów, handlu w Polsce w XVI wieku, zaborów, czy samorządu wojewódzkiego i szarej strefy.

Drugi dzień egzaminu to część matematyczno-przyrodnicza. W pierwszym bloku uczniowie zmierzą się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii, w drugim z matematyki. W piątek egzamin z języka obcego.

Egzamin przeprowadza Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wyniki mają być znane 16 czerwca. Są one brane pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Dodajmy, że tegoroczny egzamin gimnazjalny jest jednym z ostatnich. Zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji od przyszłego roku szkolnego rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Ostatni egzamin gimnazjalny ma się odbyć w roku szkolnym 2018/2019. Będzie to ostatni rok działalności tego typu szkół, później placówki przestaną istnieć w systemie edukacji.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us