Reklama

Mistrzowie Słowa i Obrazu z „Siódemki”

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Michał Krawiec reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu zdobył tytuł Mistrza Słowa Województwa Lubelskiego. Były też wyróżnienia dla zamojskich uczniów.

30 listopada w Lublinie odbył się finał VII Wojewódzkiego Festiwalu Słowa i Obrazu. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Astrid Lindgren i Johna R.R. Tolkiena. - Lubelski Festiwal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i gromadzi wielu utalentowanych wykonawców z całego województwa. Poziom konkursu jest naprawdę wysoki, a interpretacje utworów dojrzałe, osobiste i „klimatyczne” - informuje zamojska szkoła.

W tym roku w kategorii szkół gimnazjalnych zaszczytny tytuł Mistrza Słowa Województwa Lubelskiego otrzymał Michał Krawiec reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu. Doceniono go za świetną interpretację fragmentu „Hobbita”. Michał potwierdził swoją klasę podczas koncertu galowego, zbierając za swój występ gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.

Maja Tymecka, uczennica kl. VI zamojskiej „Siódemki” dostała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Maja przedstawiła fragment „Ronji córki zbójnika” Astrid Lingren.

Wyróżnienie otrzymała również Weronika Kawa z klasy VII za piękną pracę plastyczną ilustrującą twórczość szwedzkiej pisarki.

Dzień wcześniej, 29 listopada wyróżnienia w VIII Ogólnopolskim Jesiennym Konkursie Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji” wyśpiewali uczniowie: Zuzanna Gałan z II kl. gimnazjum i Franciszek Barnowski z kl. III.

Wraz z uczniami z ich sukcesów cieszą się nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursów: Maria Garbuz- Festiwal Słowa, Anna Sokalska- Wosiek - Festiwal Obrazu i Katarzyna Beda – konkurs wokalny.

A to jeszcze nie koniec artystycznych sukcesów uczniów z siódemki. Za kilka dni w Lublinie odbędzie się galowy koncert laureatów XXI Jesiennego Konkursu Recytatorskiego z udziałem Kacpra Gąski - ucznia kl. V Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us