Reklama

Laureaci "Konkursu Wiedzy o Powstaniu Zamojskim" na wycieczce w Warszawie

 Zaplanowano wizytę w Sejmie RP, obiad w siedzibie Kancelarii Prezydenta, czy zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, foto: materiał nadesłany Zaplanowano wizytę w Sejmie RP, obiad w siedzibie Kancelarii Prezydenta, czy zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, foto: materiał nadesłany

125-osobowa grupa uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych Zamojszczyzny wzięła udział w ufundowanej przez Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość wycieczce do Warszawy. Była to nagroda dla laureatów ?Konkursu Wiedzy o Powstaniu Zamojskim?.


Wyjazd odbył się 5 kwietnia. Zaplanowano wizytę w Sejmie RP, obiad w siedzibie Kancelarii Prezydenta, czy zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego.

Wizytę w Sejmie rozpoczęto od spotkania z posłem Sławomirem Zawiślakiem, który wygłosił krótką prelekcję na temat funkcjonowania Sejmu i obowiązków parlamentarzysty, odpowiadał na pytania młodzieży. Uczestnicy zwiedzili również sam gmach.

Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła również wizyta w pałacu prezydenckim. Obecność zarówno w sali kolumnowej, jak i w pozostałych pomieszczeniach, w których na co dzień obowiązki swoje pełni prezydent RP to duże przeżycie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us