Reklama
Reklama

Wiadomości

Nowy kierownik USC

Magdalena Tłuczek z Zamościa wygrała konkurs na kierownika zamojskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Magistrat opublikował wyniki konkursu na to stanowisko.

Dzień zdrowia. Zobacz co przygotowano w Zamościu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu zaprasza 7 kwietnia do Galerii Twierdza. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia studenci kierunku pielęgniarstwo wraz z wykładowcami przeprowadzą akcję "Zdrowie dla wszystkich" - hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia.

Godzina dla ziemi również w Zamościu

Miasto Zamość ponownie włączyło się w akcję "Earth Hour" (Godzina dla ziemi). W najbliższą sobotę, 24 marca między godziną 20:30 a 21:30 wygasi Ratusz, część oświetlenia obiektów fortecznych oraz park.

Indywidualne konsultacje dla lekarzy w Zamościu

Indywidualne konsultacje dla lekarzy z elektronicznych zwolnień lekarskich – to propozycja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla tych medyków, którym nie pasują terminy zbiorowych szkoleń. Od lipca lekarze będą mogli wystawiać wyłącznie e-zwolnienia.

Są środki na wymianę starych pieców

Zamojski magistrat zaprasza do drugiego etapu, składania wniosków o udzielenie dotacji na wymianę starych systemów grzewczych. W pierwszym etapie zakwalifikowano 40 wniosków. Do wykorzystania jest jeszcze 80 tys.zł.

Audi wjechało pod pociąg

Kierowca Audi nie wyhamował przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym w miejscowości Płoskie pod Zamościem. W osobówkę uderzył pociąg. 33-letni kierowca samochodu został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie doznał żadnych obrażeń.

Strażacy uratowali kobietę i kota

Zamojscy strażacy gasili pożar domu jednorodzinnego przy ul. Prusa w Zamościu. Po ewakuacji kobiety, ruszyli na poszukiwania kota, który został w budynku. Podtrute zwierzę odnaleziono w szafie ubraniowej, ratownicy podali mu tlen i uratowali futrzaka.

Zebrano 1,5 tony żywności

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" w Zamościu podsumowało Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Dzięki hojności i dobroci klientów sklepów udało się zebrać 1488 kg żywności.

Przekaż 1% podatku dla zamojskich organizacji. Publikujemy listę

Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych po raz kolejny ruszyło z kampanią "1% OD NAS - 1% DLA NAS". Organizacja zachęca do przekazywania swojego procenta na zamojskie organizacje pozarządowe. Tych do wyboru jest aż 28. Publikujemy listę organizacji, które czekają na 1%.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 373 razy

Za nami Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Za nami zamojskie obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. - Zdrowie jamy ustnej to coś więcej niż ładny uśmiech. Jej choroby mogą mieć wpływ na cały nasz organizm, każdy aspekt naszego życia, relacje osobiste, po przyjemność jedzenia. Profilaktyka to najlepsze rozwiązanie - informują organizatorzy z Centrum Stomatologii Estetycznej "Multimed".

SLD apeluje do posłów

Lokalni członkowie i sympatycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaapelowali do posłów z naszego regionu o zmianę ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy służb mundurowych. "Pokażcie, że jako parlamentarzyści jesteście przeciwnikami stosowania odpowiedzialności zbiorowej, kierujecie się zasadami demokratycznego państwa prawnego, urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej i nie zapominacie, że Rzeczypospolita Polska jest dobrem wszystkich obywateli." - napisał Roman Podświadek z zamojskiego SLD.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us