Reklama

Wiadomości

Napad na bank w Zamościu. Policja prosi o pomoc

Policjanci w dalszym ciągu poszukują mężczyzny, który okradł bank w Zamościu. Sprawca zagroził kasjerkom „przedmiotem przypominającym broń”. Zabrał pieniądze i uciekł. Teraz policja prosi o pomoc w jego odnalezieniu.

Diabeł się zakochał, a Sinnersi „nagrzeszyli”

– Ten klimat rządzi się czymś takim ostrzejszym… To nie są rurki z kremem, to jest moc, potęga, piwnica, loch i mrok. Ale pomimo tej pozornej mroczności, zawsze staram się zawrzeć w utworach jakieś pozytywne przesłanie – mówi o swoich tekstach Kinga Szewczuk, wokalistka Time Of The Sinners. Barwną historię tego popularnego rockowo-metalowego zespołu znajdziemy w najnowszym numerze „Skafandra”.

Zamojscy seniorzy będą mieli karty?

Zamość przygotowuje się do wprowadzenia bezpłatnej Zamojskiej Karty Seniora. Jej posiadanie umożliwi osobom starszym korzystanie z szerokiego wachlarza usług z zakresu kultury, sportu, rekreacji, nauki i zdrowia. Będzie to możliwe dzięki zniżkom stałym lub wprowadzanym okazjonalnie przez partnerów programu.

Świetlisty ogród w centrum Zamościa. Ma być pięknie

Zamojski Urząd Miasta poinformował, że 1 grudnia o godzinie 18.00 na Rynku Wielkim po raz pierwszy "rozkwitnie ogród wyobraźni". - W samym centrum miasta pojawi się malowniczy ogród. Jednak ożywać będzie wyłącznie po zmroku, tworząc przy tym zachwycający świetlno-muzyczny spektakl - informuje Marek Gajewski, doradca prezydenta miasta.

Medal "Zasłużony dla Zamościa" dla zamojskich harcerzy

Hufiec ZHP Zamość został wyróżniony medalem "Zasłużony dla Zamościa". Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość w 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Komendant zamojskiego hufca - Janusz Nowosad odebrał medal z rąk Andrzeja Wnuka, prezydenta miasta i Jana Matwiejczuka, przewodniczącego rady Miasta Zamość. Przypomnijmy, że zamojskie harcerstwo świętuje w tym roku 100 rocznicę istnienia. 

Napad na bank w Zamościu

Policja poszukuje mężczyzny, który dokonał napadu na bank w Zamościu. Sprawca zastraszył pracownice placówki przy użyciu broni lub przedmiotu przypominającego broń palną. Wiadomo, że ukradł gotówkę, na razie nie wiadomo dokładnie ile.

Rośnie lodowisko przed zamojskim ratuszem

Rozpoczęły się prace związane z montażem zamojskiego lodowiska. Wzorem lat ubiegłych ślizgawka ustawiona będzie na Rynku Wielkim, przed ratuszem. Ceny biletów i godziny otwarcia będą takie same jak w roku ubiegłym.

Zamojscy policjanci rozdawali pieszym kamizelki

Policjanci z Zamościa rozdawali pieszym kamizelki odblaskowe. Jak informują stróże prawa, działania prewencyjno – kontrolne swoim zasięgiem objęły cały powiat zamojski a ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Ulica Kiepury do przebudowy

Ulicę Kiepury w Zamościu czeka przebudowa. Nowa nawierzchnia z kostki brukowej pojawi się na odcinku 35 metrów. Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 roku.

Licytacja na pomnik Marszałka w Zamościu [WIDEO]

Teresa Madej i Witold Paszt zapraszają do wylicytowania srebrnej 10-złotówki z 1936 r. i reprodukcji ilustracji przedstawiającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1922 r., pochodzącej z kolekcji "Ilustrowana historia Zamościa".

Modlili się za zmarłych strażaków

Zamojscy strażacy modlili się za dusze zmarłych kolegów i koleżanek. Nabożeństwo wypominkowe odprawił 10 listopada kapelan zamojskich strażaków ks. kan. Andrzej Chmaj w kościele Miłosierdzia Bożego w Zamościu.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us