Reklama

Rodzicu, znasz Tik Toka? Nie. Te warsztaty są dla ciebie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Gry komputerowe, Instagram, Tik-Tok, Snapchat - stają się powszechną formą spędzania czasu wśród dzieci i młodzieży. Niesie to za sobą wiele zagrożeń. Jak zachowywać się odpowiedzialnie? Jak zadbać o nasze dzieci, jak je wspierać? Będą to główne zagadnienia bezpłatnych warsztatów dla rodziców i nauczycieli, które odbędą się 3 grudnia w Zamościu.

"Wszyscy mamy nieograniczony dostęp do Internetu a rzadkością jest spotkanie dziecka, które nie posiada własnego smartfonu. Gry komputerowe takie jak Minecraft, Fortnite, Counter-Strike: Global Offensive (CS GO), Grand Theft Auto (GTA), aplikacje – Instagram, Tik-Tok, Snapchat stają się powszechną formą spędzania czasu wśród dzieci i młodzieży (zresztą nie tylko). Jako rodzice, wychowawcy często jesteśmy, albo nazbyt krytyczni albo „przymykamy oko” na taki sposób spędzania czasu przez nasze dzieci. Jak zachowywać się odpowiedzialnie? Jak zadbać o nasze dzieci, jak je wspierać?" - czytamy w opisie wydarzenia. 

Na warsztatach dowiecie się: na czym polega fenomen aplikacji, czym są uzależnienia behawioralne i jak powstają, jakie są czynniki ryzyka i czynniki chroniące przed uzależnieniami, czym są 4 filary „Dobrej Obecności”, jak przeprowadzić naradę rodzinną dotyczącą zasad korzystania z urządzeń elektronicznych. Będziecie też mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i wysłuchać pomysłów innych rodziców.

Warsztaty odbędą się 3 grudnia g.10:00-17:00 w Książnicy Zamojskiej ul. Kamienna 20. Organizatorzy zapewniają poczęstunek i obiad. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu 609118119, lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizuje grupa "Wspieramy Rodziców". Jest współfinansowany przez Miasto Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us