Reklama

Tymczasowy areszt dla 22-latka za kradzież rozbójniczą

foto: Policja foto: Policja
Policjanci zatrzymali 22-latka, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z zamojskich sklepów. W sobotę na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 20 lipca bieżącego roku.

- Do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Zamościa wszedł młody mężczyzna z twarzą przysłoniętą maseczką ochronną. Poprosił kasjerkę o cztery kartony papierosów, które następnie zapakował do foliowej torby. Gdy miało dojść do płatności, poprosił o możliwość wykonania transakcji przy użyciu karty, przy czym tylko na chwilę przyłożył ją do czytnika płatności mobilnej, a zaraz po tym nie płacąc za towar wartości ponad 500 złotych próbował uciec ze sklepu. Na jego drodze stanęli pracownicy sklepu, którzy starali się go zatrzymać. Po krótkiej szarpaninie mężczyzna wybiegł jednak ze sklepu. Nie zdołali go również zatrzymać zaalarmowani przechodnie, którzy znajdowali się w pobliżu - relacjonuje  Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Policjanci zatrzymali 22-latka z Zamościa, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W sobotę Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 22-latka na 3 miesiące. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us