Reklama

Rynek pracy w Zamościu [art. sponsorowany]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Rynek pracy w Zamościu ma stosunkowo niską stopę bezrobocia. Poszukiwani są pracownicy sezonowi w rolnictwie, sadownictwie, ogrodnictwie oraz hodowli zwierząt. Brakuje także osób z odpowiednimi kwalifikacjami w branży turystycznej. Bezrobotni poszukujący zatrudnienia w zawodach nadwyżkowych stoją przed sporym wyzwaniem. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda rynek pracy w Zamościu oraz gdzie możemy znaleźć atrakcyjne oferty pracy.

Rynek pracy w Zamościu – stopa bezrobocia
Stopa bezrobocia w Zamościu znacznie spadła na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Podczas gdy w 2000 roku wynosiła ona około 15%, pod koniec roku 2022 możemy mówić o stopie bezrobocia na wysokości zaledwie 5%. Jest to doskonały wynik, jaki udało się osiągnąć w ostatnich latach. Wpływ na wzrost zatrudnienia miały działania podejmowane przez urząd pracy. Ogromne znaczenie na zmniejszenie bezrobocia miała także powstała w 2009 roku podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec

Jak znaleźć pracę w Zamościu?
Szukając zatrudnienia w Zamościu, warto odwiedzić urząd pracy. Dziś Internet jest głównym źródłem informacji. Liczne oferty pracy znajdziemy na portalach internetowych z ogłoszeniami tj. https://www.aplikuj.pl/praca/zamosc. W krótkim czasie możemy aplikować na wiele ofert. Rekrutacja często przebiega online. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się praca zdalna. Pracownicy wielu branż poszukujący zatrudnienia nie muszą ograniczać się jedynie do rejonu zgodnego z miejscem zamieszkania. 

Kto może mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w Zamościu?
Pomimo dość dobrej sytuacji na rynku pracy w Zamościu oraz dużej liczbie ogłoszeń kierowanych do potencjalnych pracowników niektóre osoby mogą mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Są to bezrobotni poszukujący pracy w zawodach nadwyżkowych. Należą do nich:
- kucharze, piekarze, cukiernicy;
- murarze, betoniarze;
- matematycy oraz statystycy;
- mechanicy maszyn, urządzeń rolniczych oraz przemysłowych;
- ustawiacze i operatorzy maszyn do obróbki i produkcji wyrobów z drewna. 

Osoby poszukujące pracy w powyższych zawodach powinny rozważyć, czy nie lepiej przekwalifikować się oraz zacząć poszukiwania zatrudnienia w innych branżach. W przeciwnym razie grozi im długotrwałe bezrobocie. 

Jacy pracownicy są poszukiwani w Zamościu?
W Zamościu prosperują małe i średnie przedsiębiorstwa zajmujące się przemysłem spożywczym. Ma to związek z prężnie rozwijającym się rolnictwem w tym rejonie. Poszukiwani są robotnicy do prostych prac przy uprawie roślin oraz hodowli zwierząt. Brakuje także rąk do pracy w sadownictwie oraz ogrodnictwie. Są to zawody deficytowe. W Zamościu doskonale rozwija się handel detaliczny. Mamy tutaj wiele marketów i hipermarketów. Powstały licznie oblegane przez kupujących centra handlowe. Istnieje duże zapotrzebowanie na kasjerów, pracowników do wykładnia towaru oraz ochroniarzy. Kolejną prężnie rozwijającą się branżą jest turystyka. Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W Zamościu poszukiwani są przewodnicy turystyczni i piloci wycieczek. W branży budowlanej brakuje dekarzy, inżynierów budownictwa oraz elektryki. 

Pracodawcy walczą o pracowników, oferując atrakcyjne umowy oraz liczne benefity. Niestety nie dotyczy to wszystkich branż. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us