Reklama

Zamość: Dwa wypadki z udziałem pieszych. Apelujemy o ostrożność!

foto: Policja foto: Policja
62-latek przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych na ul. Kopernika został potracony przez kierującego nissanem. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do wypadku z udziałem osoby pieszej doszło również na parkingu przy ul. Wyszyńskiego. Kierujący pojazdem marki Hyundai potrącił 75-latkę. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Dzisiaj w Zamościu doszło do dwóch wypadków z udziałem osób pieszych.

- Pierwszy miał miejsce około godziny 6:30 w okolicach skrzyżowania ulicy Śląskiej z ulicą Kopernika. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący nissanem skręcając w ulicę Kopernika nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na przejściu pieszemu. Po zderzeniu z nissanem 62-letni mieszkaniec Zamościa doznał obrażeń, został przewieziony do szpitala. Nissanem kierował 20-latek z Zamościa. Badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Kierującemu nissanem policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami - informuje  Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Do kolejnego potrącenia doszło godzinę później. Sytuacja miała miejsce na parkingu przy ulicy Wyszyńskiego.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Hyundai poruszał się parkingiem, gdzie obowiązuje znak strefa zamieszkania. Nie zauważył idącej tamtędy osoby pieszej doprowadzając do jej potrącenia. Kobieta 75-letnia mieszkanka Zamościa przewróciła się doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewoziła ją do szpitala. Pojazdem kierował 54-latek z Zamościa, był trzeźwy - wyjaśnia rzeczniczka.

Szczegółowy przebieg zdarzeń ustalają policjanci.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us