Logo
Wydrukuj tę stronę

Praca, internetowe ogłoszenia i ... podwójne oszustwo!

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
22-latka miała zarobić pośrednicząc przy sprzedaży towarów w internecie. Na zlecenie "pracodawcy", korzystając z własnego konta, wystawiła do sprzedaży komputer. Kupiec zapłacił za towar 4500 zł a 22-latka przelała pieniądze na konto "pracodawcy", który miał wysłać komputer do kupującego. Tak się jednak nie stało.

22-latka z gminy Szczebrzeszyn powiadomiła policjantów, że została oszukana.

- Kobieta opowiedziała, że przeglądając popularny portal społecznościowy i zamieszczone tam strony z ofertami pracy zauważyła ogłoszenie dotyczące zatrudnienia i zainteresowała się min. Poznając szczegóły oferty dowiedziała się, że praca miała polegać na wystawianiu przedmiotów do sprzedaży na popularnym portalu sprzedażowym. Rzeczy do sprzedaży wybierała osoba oferująca tę pracę. 22-latka miała je wystawiać we własnym imieniu na swoim koncie utworzonym na portalu sprzedażowymi. Osoba kupująca, pieniądze za towar przelewała na konto 22-latki, a ta przekazywała je zleceniodawcy. Dopiero po tym towar miał trafiać do kupującego. Za wykonaną pracę 22-latka miała uzyskiwać zarobek w kwocie 1000 złotych tygodniowo. 22-latka nie otrzymała żadnej umowy o pracę. Oferująca ją osoba wyjaśniła, że 22-latka “pracuje” na próbę i jeśli się sprawdzi, otrzyma potrzebne dokumenty. - relacjonuje  Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Oferta już przy pierwszym zleceniu okazał się oszustwem. Zlecenie dotyczyło sprzedaży komputera za kwotę 4,5 tys.zł. 22-latka zgodnie z poleceniem "pracodawcy" umieściła ofertę na swoim koncie. Szybko towar został sprzedany. Kupujący pieniądze przelał na konto 22-latki, która przekazała je pracodawcy.

Kiedy 22-latka nie otrzymała umówionego wynagrodzenia, próbowała skontaktować się ze zleceniodawcą. Jednak stało się to niemożliwe, wykonywane połączenia były odrzucane, brak było także odpowiedzi na przesyłane wiadomości. Z 22-latką skontaktował się natomiast mężczyzna, który kupił komputer. Okazało się bowiem, że nie otrzymał on zakupionego towaru.

Sprawę wyjaśniają policjanci z Komisariatu w Szczebrzeszynie. Apelujemy o ostrożność podczas korzystania z internetowych ofert. Oszuści wykazują się coraz to większą pomysłowością.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl