Reklama
Reklama

Nowe wozy strażackie dla OSP Bortatycze i Nielisz

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość
Strażacy z OSP Nielisz i OSP Bortatycze mają nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Mowa o ciężarówkach marki Volvo z napędem 4x4. Wartość zakupu jednego pojazdu to kwota prawie 900 tys. zł.

- W dniu 12 sierpnia br., w częstochowskim przedsiębiorstwie specjalistycznym zajmującym się produkcją nadwozi pożarniczych, miał miejsce odbiór faktyczny dwóch z trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych GBA 4,2/16 Volvo z napędem 4x4. Pojazdy trafią do OSP Bortatycze oraz OSP Nielisz. W kolejnym tygodniu zaplanowany jest odbiór kolejnego pojazdu tego typu przez OSP Bródek - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Wartość zakupu jednego pojazdu to kwota niespełna 900 tys. zł. Każda z jednostek na ten cel otrzymała dotację z budżetu państwa, po 400 tys. zł. dla OSP Bortatycze i OSP Bródek oraz prawie 300 tys.zł dla OSP Nielisz. Resztę środków wyłożyły jednostki samorządowe tj. gminy: Łabunie, Nielisz, Zamość.

Pod koniec tego roku nowy samochód ratowniczo gaśniczy otrzymają także strażacy z OSP Dębowiec.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us