Logo
Wydrukuj tę stronę

Rusza sprzedaż banknotu pamiątkowego Akademii Zamojskiej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Od dziś (12 sierpnia) można nabyć banknot pamiątkowy 0 Euro Souvenir Akademii Zamojskiej. To pierwszy taki banknot w Polsce, którego motywem jest uczelnia wyższa. Propozycja skierowana jest nie tylko do kolekcjonerów i regionalistów, ale do każdej osoby, która chciałaby pozyskać mieć w swoich zasobach wyjątkowy banknot pamiątkowy z motywem Akademii Zamojskiej - jednej z najstarszych uczelni wyższych w Polsce.

Na awersie banknotu znajduje się grafika z motywem przedstawiającym Akademię Zamojską. Znajduje się na nim, obok nazwy i logo Uczelni, postać Jana Zamoyskiego oraz budynek historycznej Akademii Zamojskiej. Rewers jest wspólny dla wszystkich banknotów pamiątkowych i znajdują się na nim: Wieża Eiffla, Koloseum, Brama Brandenburska, Sagrada Familia, Torre de Belém,  Manneken pis, a także wizerunek Mona Lisy.

Banknot pamiątkowy z wizerunkiem Akademii Zamojskiej to pierwszy w Polsce banknot pamiątkowy 0 Euro, którego emitentem jest uczelnia. Na rynek trafi zaledwie 5000 egzemplarzy, a jego cena emisyjna to 30 zł. Należy podkreślić, że banknot nie jest środkiem płatniczym, a kolekcjonerskim. Partnerem emisji są Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.

Ci, którzy chcieliby nabyć banknot 0 Euro Souvenir Akademii Zamojskiej mogą złożyć zamówienie poprzez zakładkę „Sklep” na stronie www.akademiazamojska.edu.pl .


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl