Reklama
Reklama

Juwenalia AZ za nami [ZDJĘCIA]

foto: Szymon Łyciuk foto: Szymon Łyciuk
Za nami Juwenalia 2022 Akademii Zamojskiej. Był piknik studencki pełen gier i rozrywki, a wydarzenie zwieńczył koncert juwenaliowy na Rynku Wielkim w Zamościu, podczas którego zagrały grupa Power Play oraz gwiazda wydarzenia - Vito Bambino.

Juwenalia rozpoczęły się 12 maja symbolicznym przekazaniem władzy przez rektora Akademii Zamojskiej dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego, prof. AZ na ręce Wiktorii Puzio - przewodniczącej Rady Samorządu Studenckiego AZ.

- Dzierżenie władzy nie jest rzeczą łatwą. Niniejszym przekazuję władzę dobrowolnie, licząc na to, że kiedyś do mnie wróci. Życzę, żeby ten czas był dla Was pełen zabawy i bliższego poznania się. Cieszę się ogromnie, że mamy szansę spotkać się i życzę udanej biesiady! - powiedział dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Ceremonia przekazania władzy odbyła się przed budynkiem Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego 64. Tam też miał miejsce piknik studencki, w trakcie którego serwowano szaszłyki, kiełbaski z grilla, steki i coś dla ugaszenia pragnienia w gorący dzień. Studenci wzięli też udział w różnego rodzaju rozgrywkach i zabawach, jakie przygotowali ich koledzy, np. ping pong, dwa ognie, przeciąganie liny.

Drugi dzień juwenaliów to koncert na Rynku Wielkim w Zamościu, podczas którego dla studentów Akademii Zamojskiej oraz zgromadzonej publiczności wystąpił znany z projektu Męskie Granie Orkiestra 2021 Vito Bambino. Koncert rozpoczął się od dekoracji finalistek konkursu MISS Skafandra, gazety akademickiej wydawanej Uczelnię. Tytuł MISS zdobyła Weronika Zimek z ZSP nr 1 w Zamościu, I Vice MISS została Martyna Kocira z ZSP nr 5 w Zamościu, natomiast II Vice MISS - Nina Pastuszak z LO CSM Zamość.

Po nagrodzeniu najpiękniejszych czytelniczek gazety, rozpoczęła się muzyczna część koncertu. Jako pierwszy wystąpił Vito Bambino. Zebrani mogli usłyszeć takie hity, jak np. nagrany wspólnie z Sanah "Ale jazz", "Nudy", "Rampage", czy "Poszło". Publiczność dała się ponieść jego tanecznym rytmom i była żądna bisów. Po Vito Bambino na scenie wystąpiła świetnie znana w naszym regionie grupa Power Play, która zagrała m.in. takie kawałki jak "Lubisz to lubisz", "Wolę Olę", czy "Skok w bok". Zabawa byłą wyśmienita.

Następne juwenalia już za rok. Chętni, którzy chcieliby dołączyć do społeczności Akademii Zamojskiej i kolejne juwenalia świętować już jako studenci mogą to zrobić rozpoczynając naukę na jednym z wielu oferowanych przez AZ kierunków studiów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk. Partnerami koncertu byli: Miasto Zamość, OSiR w Zamościu, ZDK. Sponsorzy juwenaliów: Stalprodukt, Broadway Club, Elkabel, PSS Społem Zamość, Derkom, Tauro Burger.

 

1 komentarz

  • Ja
    Ja poniedziałek, 16 maj 2022 14:34 Link do komentarza

    W końcu doczekałam się ambitnej muzyki na zamojskich juwenaliach! Brawo Vito!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us