Logo
Wydrukuj tę stronę

Noc Muzeów 2022 w Zamościu. Które muzea będą otwarte? [PROGRAM]

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Noc Muzeów w Zamościu odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja. Wstęp do zamojskich muzeów i galerii biorących udział w wydarzeniu będzie bezpłatny. Hasło tegorocznej edycji akcji to "30 lat Zamościa na Liście UNESCO".

Noc Muzeów po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2004 roku. W kolejnych latach wydarzenie pojawiło się w innych miastach, teraz akcja ma zasięg ogólnopolski.

W Zamościu, w ramach Nocy Muzeów, udostępnione zostaną bezpłatnie dla zwiedzających wystawy w Muzeum Zamojskim przy ul. Ormiańskiej, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przy ul. Zamkowej 2 i Galeria Rzeźby Prof. Mariana Koniecznego, Zamojskie Planty – ul. Łukasińskiego 2 B. Pierwsze dwie placówki można zwiedzać w godzinach 18:00-24:00, trzecią od 18:00 do 22:00.

W programie jest także tematyczne zwiedzania zabytków Starego Miasta z przewodnikami.

Szczegółowy program na załączonym plakacie.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl