Reklama

Posypały się mandaty za prędkość. Zamojscy policjanci ujawnili ponad 200 wykroczeń

foto: Policja foto: Policja
W ciągu jednego dnia zamojscy policjanci ujawnili ponad 200 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. W środę na zamojskich drogach odbyła się akcja "prędkość".

- Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego chcąc ograniczyć liczbę wypadków, a także zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach, przyłączyli się do krajowych działań „Prędkość”. W czasie akcji na drogach naszego powiatu ujawnili ponad 200 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Dla czterech kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h, kontrole drogowe zakończyły się nie tylko mandatem w wysokości 1500 złotych i punktami karnymi, ale również utartą uprawnień do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. W tak rażący sposób prędkość w Żdanowie przekroczył 39-letni kierowca forda. Natomiast w Jatutowie 33-latek kierujący suzuki, 46-letni kierujący oplem oraz 23-letnia mieszkanka gminy Sitno siedząca za kierownicą pojazdu marki Peugeot. - wylicza Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Funkcjonariusze apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us