Logo
Wydrukuj tę stronę

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Zamościa. Zobacz mapę

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
W najbliższych czwartek, w Zamościu, odbędzie się VIII edycja Orszaku Trzech Króli. Podczas przemarszu, na ulicach starówki będą utrudnienia w ruchu pojazdów.

"Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych. W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator." - czytamy w komunikacie organizatora.

Po pokłonie Trzech Króli rozpocznie się wspólny śpiew kolęd. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na „Królewskiego Szczodraka”.

Bezpłatne toalety ustawione będą przy I LO, od ul. Akademickiej.

Organizatorzy apelują do kierowców, aby nie parkowali swoich pojazdów na trasie Orszaku (szczególnie na ul. Pereca, Zamkowej, Szczebrzeskiej – przy Katedrze) oraz stosowali się do poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem. Ruch drogowy będzie kierowany przez Policję, Straż Miejską i OSP Gminy Zamość. 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl