Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Rusza system indywidualnej segregacji odpadów

foto: UM Zamość foto: UM Zamość
W Zamościu wdrażany jest System Indywidualnej Segregacji Odpadów Komunalnych dla zabudowy wielorodzinnej. Od 8 grudnia, mieszkańcy bloków z ul. Sikorskiego oraz z osiedla Małe Ciche przy ul. Hrubieszowskiej będą mogli skorzystać z nowoczesnych pojemników na odpady komunalne.

System obejmie 22 budynki wielolokalowe czyli ok. 800 gospodarstw domowych. Jak informuje magistrat, ma na celu usprawnienie odbioru, poprawienie jakości odbieranych śmieci, a przede wszystkim wygodniejsze dla mieszkańców wyrzucanie odpadów.

"Przekazujemy mieszkańcom Zamościa nowoczesne, bezdotykowe, estetyczne i w pełni zautomatyzowane pojemniki, łatwo dostępne także dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Zarządcy nieruchomości, które zostały objęte systemem przekazali swoim mieszkańcom specjalne naklejki z kodami, które będą umieszczane na workach z odpadami. Odpowiednio oznaczony pojemnik otworzy się dopiero po zeskanowaniu kodu. Obsługa urządzeń jest bardzo prosta i intuicyjna. Co istotne, teren wokół pojemników będzie całodobowo monitorowany, co pozwoli wyeliminować zjawisko podrzucania śmieci. Konstrukcja pojemników uniemożliwia również rozprzestrzenianie się odpadów, np. przy wietrznej pogodzie czy dostanie się do nich ptaków lub gryzoni." - czytamy w komunikacie UM Zamość. 

Do końca grudnia system będzie działał również dla mieszkańców z ul. Redutowej, kilku bloków z ul. Wyszyńskiego oraz z ul. Chłodnej. Koszt wdrożenia to około 4 mln złotych, środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl