Reklama
Reklama

Była przekonana, że pomaga koleżance. Straciła pieniądze

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Mieszkanka gminy Zamość zareagowała na przesłaną przez "koleżankę" wiadomość z prośbą o opłacenie zamówienia. 41-latka wygenerowała i przekazał kod blik. Straciła 500 złotych.

- Mieszkanka gminy Zamość powiadomiła wczoraj policjantów, że straciła 500 złotych reagując na prośbę o opłacenie zamówienia. 41-latka za pośrednictwem komunikatora internetowego od koleżanki otrzymała wiadomość. W korespondencji koleżanka pytała, czy posiada blik i czy mogłaby zapłacić 500 złotych za jej zamówienie. Pokrzywdzona wyjaśniła, że w realnym świecie znają się od wielu lat, są dobrymi koleżankami, więc prośba o pożyczkę nie wzbudziła jej podejrzeń. Przekonana, że pomaga koleżance wygenerowała i przekazała kod blik. Następnego dnia 41-latka zadzwoniła do koleżanki, chciała ustalić sposób zwrotu pieniędzy. Zdziwiona pytaniem koleżanka wyjaśniła, że to nie ona prosiła o pożyczkę. Wyszło wtedy na jaw, że to oszust włamał się na jej konto i rozesłał prośby. Wypłaty przekazanych przez 41-latkę pieniędzy nie udało się już zablokować - relacjonuje Dorota Krukowska – Bubiło, z zamojskiej policji.

Otrzymując wiadomość z prośbą o pożyczkę nie działajmy pochopnie. Zweryfikujmy to - wystarczy zadzwonić do osoby, która prosi o wsparcie i potwierdzić, czy rzeczywiście potrzebuje pieniędzy. Postępujmy rozsądnie, dzięki temu ochronimy nasze pieniądze.

2 komentarzy

  • ewa
    ewa piątek, 03 grudzień 2021 16:52 Link do komentarza

    Współczuję tej pani, ale tyle razy są ostrzeżenia i jakoś ludzie dają się nabierać. Ja nic nie załatwiam przez internet, żadnych zakupów, transakcji bankowych, jak coś mam załatwić idę osobiście.

  • Aben
    Aben sobota, 04 grudzień 2021 15:55 Link do komentarza

    Jak ktoś ma czas to chodzi osobiście załatwiać sprawy! Ale jak nie ma czasu to przez internet. Nie wszystko da się załatwić osobiście są banki internetowe i żeby coś osobiście załatwić to trzeba np. jechać do Lublina. Można również załatwiać sprawy przez internet tylko trzeba to robić z głową. I troszkę pomyśleć. Ponoć myślenie nie boli.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us