Poligon dla energetyków powstał w Krasnobrodzie

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W Krasnobrodzie powstał jeden z najnowocześniejszych w Polsce ośrodków szkoleniowych dla energetyków. Dziś oficjalnie oddano do użytkowania przebudowany i zmodernizowany poligon szkoleniowy PGE Dystrybucji.

Jest to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie możliwe jest prowadzenie szkoleń w technologiach prac pod napięciem w sieciach średniego i niskiego napięcia. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali członkowie zarządu PGE Dystrybucja, przedstawiciel PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz dyrekcja zamojskiego oddział PGE Dystrybucja.

W 2021 roku operatorzy zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej opracowali instrukcje prac pod napięciem w sieciach SN z wykorzystaniem podnośnika izolowanego oraz za pomocą drążków z ziemi. Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom niezbędna była gruntowna przebudowa i modernizacja poligonu w PGE Dystrybucja. Na nowoczesnym obiekcie elektromonterzy mają możliwość ćwiczenia prac eksploatacyjnych i modernizacyjnych w pełnym zakresie. Zastosowanie nowych technologii umożliwia prowadzenie prac serwisowych linii napowietrznych 15 kV bez przerw w dostarczaniu energii elektrycznej, co zwiększa niezawodność przesyłu i komfort odbiorców.

- Przebudowany i zmodernizowany poligon szkoleniowy w Krasnobrodzie jest jednym z nielicznych w kraju, na którym prowadzone są szkolenia, obejmujące wszystkie technologie zawarte w najnowszych instrukcjach prac pod napięciem, opracowanych przez PTPiREE. Dzięki tej inwestycji dysponujemy najnowocześniejszą infrastrukturą szkoleniową oraz doskonale przeszkoloną kadrą techniczną – podkreślił Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja S.A. - Własny nowoczesny poligon, z tak wysokim standardem urządzeń jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby spółki PGE Dystrybucja w zakresie planowych prac pod napięciem – dodał.

PGE Dystrybucja dostarcza energię elektryczną do ponad 5,5 mln Odbiorców. PGE Dystrybucja działa na terenie wschodniej i centralnej części kraju (około 40% terytorium Polski). Za dystrybucję energii elektrycznej do odbiorców końcowych odpowiada 7 oddziałów spółki, w których wraz z lubelską centralą zatrudnionych jest ponad 10 tys. pracowników.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us