Przywłaszczyła znaleziony portfel i wypłaciła pieniądze z bankomatu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci zatrzymali kobietę, która przywłaszczyła znaleziony portfel. Podejrzana przy użyciu skradzionej karty wypłaciła z bankomatu 1500 zł. 42-latka usłyszała zarzuty.

- Na początku bieżącego miesiąca do zamojskiej komendy Policji zgłosił się 76-letni mieszkaniec miasta. Powiedział, że ktoś kilka dni wcześniej ktoś prawdopodobnie ukradł mu portfel, w którym była karta bankomatowa, dowód osobisty oraz 200 złotych. Pokrzywdzony powiedział też, że za pomocą skradzionej karty zostały z jego konta wypłacone pieniądze w kwocie 1500 złotych. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Wyjaśnieniem sprawy oraz ustaleniem osoby odpowiedzialnej za ten czyn zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Podejrzana o przywłaszczenie portfela i wypłatę gotówki z konta pokrzywdzonego kobieta wczoraj została zatrzymana. W jej mieszkaniu policjanci odnaleźli skradziony portfel oraz należące do pokrzywdzonego dokumenty. - dodaje. 

42-letnia mieszkanka Zamościa usłyszała zarzuty. Odpowie za kradzież dokumentów i karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego oraz za to, że pokonując zabezpieczenia elektroniczne karty dokonała wypłaty zgromadzonych na rachunku pokrzywdzonego oszczędności. Kobieta odpowie też za kradzież pieniędzy, które znajdowały się w portfelu.

- Podejrzana w czasie przesłuchania przyznała się. Składając wyjaśnienia powiedziała, że widziała jak jadącemu rowerem pokrzywdzonemu wypadł z kieszeni portfel. Zgubę podniosłą i zabrała ze sobą. Użyła również znajdującej się w portfelu karty bankomatowej. Miała ułatwione zadanie, ponieważ w portfelu na karteczce był zapisany numer PIN do karty - wyjaśnia rzeczniczka.

Teraz 42-latka stanie przed sądem. Dokonywanie transakcji nie swoją kartą bankomatową zgodnie z kodeksem karnym jest przestępstwem kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 5 lat można trafić do zakładu karnego za kradzież karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego. 

2 komentarzy

  • Aben
    Aben środa, 13 październik 2021 16:40 Link do komentarza

    Brawo starszy pan! Niechby sobie jeszcze numer PIN wytatuował na czole. Byłoby łatwiej dla złodzieja.

  • kolega
    kolega czwartek, 14 październik 2021 09:45 Link do komentarza

    już niebawem i Ty będziesz starszy, ciekawe gdzie sobie zapiszesz???.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us