Potrącenia w Zamościu

foto: Policja foto: Policja

12-letni rowerzysta został potrącony, gdy jadąc drogą dla rowerów prawidłowo przejeżdżał jednię. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Do palcówki służby zdrowia trafiła również 16-latka. Dziewczyna została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Wczoraj na terenie Zamościa doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu.

- Około godziny 13:30 dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony, że na ulicy Krętej doszło do potrącenia rowerzysty. Skierowani tam policjanci wstępnie ustalili, że kierująca renault wyjeżdżając z ulicy Krętej na ulicę Śląską nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 12-letniemu rowerzyście, który poruszał się drogą dla rowerów. Potrącony przez samochód 12-latek upadając uderzył w rower jadącego obok niego kolegi. Obaj przewrócili się na jezdnie. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Chłopiec trafił do szpitala. Po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał poważniejszych obrażeń. Jego starszy kolega nie potrzebował pomocy medycznej, zaopiekowała się nim powiadomiona o zdarzeniu mama. Kierująca renault 29-letnia mieszkanka Zamościa była trzeźwa.

Kilka godzin później, około godziny 18:00 dyżurny ponownie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem niechronionego uczestnika ruchu.

- Na ulicy Dzieci Zamojszczyzny kierujący samochodem potrącił przechodzącą przez przejście pieszą. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem jechał lewym pasem drogi dwujezdniowej od strony Szczebrzeszyna w kierunku ulicy 1-go Maja. Na oznakowanym przejściu dla pieszych nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się na pasach 16-latce. Po zderzeniu z volkswagenem piesza została przewieziona do szpitala. Po badaniach mogła opuścić placówkę służby zdrowia, z kolizji wyszła, bowiem z niegroźnymi potłuczeniami. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 16-latka była trzeźwa, natomiast kierujący volkswagenem 43-latek z Zamościa znajdował się po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. - informuje rzeczniczka. 

W obu przypadkach szczegóły kolizji wyjaśniają policjanci. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us