Areszt za znęcanie się nad rodziną

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Za znęcanie się nad rodziną odpowie 55-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego. W miniony piątek wszczął awanturę domową, podczas której wyzywał i dusił rękoma swoją żonę. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu 5 lat więzienia.

- W miniony piątek 52-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego zadzwoniła na numer alarmowy prosząc o pomoc. Poinformowała, że jej nietrzeźwy mąż kolejny raz wszczął awanturę. Rozżalona kobieta w rozmowie z policjantami powiedziała, że agresja, wyzwiska i groźby zdarzały się w domu od kilku miesięcy. Podczas jednej z kolejnych awantur mąż chwycił pokrzywdzoną za szyję. Wtedy kobieta przestraszyła się jego agresji i postanowiła poprosić o pomoc mundurowych - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci zatrzymali agresywnego sprawcę przemocy w rodzinie. W chwili zatrzymania 55-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie dwa promile alkoholu. Podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą trafił do policyjnej celi. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd po analizie akt postępowania, chroniąc życie pokrzywdzonej kobiety, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił na najbliższe 3 miesiące odizolować 55-latka, stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodaje.

Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us