Przy ul. Królowej Jadwigi powstanie centrum rozrywki

Wstępna wizualizacja projektu, foto: materiał nadesłany Wstępna wizualizacja projektu, foto: materiał nadesłany

Strefa trampolin, kręgielnia zewnętrzna, skate park, street workout, boisko do siatkówki i koszykówki, strefa wypoczynku - tak ma wyglądać centrum rozrywki przy ul Królowej Jadwigi w Zamościu. Inwestycja ma być realizowana w ramach projektu ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jego realizację przeznaczono kwotę 950 tys. złotych.

Dobiegły końca konsultacje społeczne Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2022 rok. Posumowano głosowanie elektroniczne oraz tradycyjne na projekty osiedlowe oraz projekt ogólnomiejski.

Ogółem w głosowaniu tradycyjnym na projekty osiedlowe udział wzięło 112 mieszkańców poszczególnych osiedli, oddając 100 ważnych głosów. Największą frekwencją w głosowaniu może pochwalić się osiedle Zamoyskiego, zaś najmniejszą osiedle Nowe Miasto.

Z podsumowania głosowania elektronicznego wynika natomiast, że w tej formie głosowania udział wzięło 3657 mieszkańców, oddając 3386 głosów ważnych. Największą liczbę głosów oddali mieszkańcy osiedla Powiatowa, a najmniejszą mieszkańcy osiedla Janowice.

Na realizację projektów osiedlowych dla każdego z 16 osiedli m. Zamość przeznaczono po 100 tys. złotych – razem 1,6 mln. złotych. Realizacja projektów rozpocznie się w 2022 roku.

Na zebraniach osiedlowych udział w głosowaniu na projekt ogólnomiejski, tak jak w przypadku projektów osiedlowych, udział wzięło 112 mieszkańców m. Zamość, oddając łącznie 100 głosów ważnych. Elektroniczne natomiast zagłosowało 3355 mieszkańców, z czego 3111 stanowiły głosy ważne.

W załączeniu:

Lista projektów wybranych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Protokół Komisji ds. głosowania z wyboru zadania ogólnomiejskiego do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2022 rok.

5 komentarzy

 • Kocham Zamość
  Kocham Zamość sobota, 02 październik 2021 13:47 Link do komentarza

  W którym miejscu dokładnie ma to powstać?

 • Justus
  Justus sobota, 02 październik 2021 18:45 Link do komentarza

  Tam gdzie teraz jest stadion, a stadion się przeniesie na łąki:))

 • Juliusz
  Juliusz niedziela, 03 październik 2021 01:54 Link do komentarza

  przy Topornicy, w okolicy osiedla Heweliusza

 • Kocham Zamość
  Kocham Zamość poniedziałek, 04 październik 2021 16:20 Link do komentarza

  Pół żartem, pół serio przeniesienie stadionu w inne miejsce nie byłoby takie głupie.W obecnym miejscu każda nowoczesna bryła będzie pasowała do tej lokalizacji jak pięść do nosa.Ewentualnie w obecnym miejscu zostawić mały kameralny stadion lekkoatletyczny połączony zielenią z Parkiem Miejskim.Natomiast w innym miejscu postawić stadion typowo piłkarski.Myśle że boiska za Rotundą to dobre miejsce na stadion i Akademię Piłkarską Hetmana Zamość

 • ruch
  ruch poniedziałek, 04 październik 2021 17:48 Link do komentarza

  przykre to, ale Hetmana który grał w piłkę już dawno nie ma, dziwne twory teatralne do udawana gry i wyciągania kasy z miasta. kibice elektorat wyborczy wnuka żal mi was kowbojska liga została. politykom nie można wierzyć

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us