„WOTgames” – podejmij wyzwanie z Terytorialsami

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Trwają zapisy do sportowej rywalizacji w ramach rodzinnego pikniku „WOTgames”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, w godz. 11-16 w Grabowcu w powiecie zamojskim.

Na uczestników rywalizacji sportowych czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Do udziału w tym sportowym wydarzeniu można zgłosić się przez stronę www.wotgames.wp.mil.pl.

I tak, w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” będzie rozgrywanych 12 konkurencji sportowych, w dwóch kategoriach wiekowych „Rekrut” i „Terytorials”. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale. Nazwa strefy jest związana z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli sprawdzić się w strefie „Akademia Terytorialsa”. Bazą tematyczną będą sprawności wojskowe, a cała formuła opiera się na grze edukacyjnej. Dzieci nie rywalizują ze sobą bezpośrednio, ale uzyskują „sprawności" na punktach edukacyjnych - zbierają pieczątki na specjalnej „obiegówce". Wzięcie udziału we wszystkich konkurencjach, a tym samym zdobycie wszystkich „sprawności”, jest równoznaczne z otrzymaniem nagrody oraz dyplomu. Dzieci będą mogły poznać tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT biorąc udział w sumie w 8 aktywnościach.

Ponadto dla wszystkich gości pikniku przygotowano strefę „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie oraz strefę „Plac apelowy” - miejsce na pogadankę z kombatantem, lub skosztowanie wojskowej grochówki.

1 komentarz

  • nie wojak i nie szwejk
    nie wojak i nie szwejk sobota, 25 wrzesień 2021 19:45 Link do komentarza

    Łukaszenka podrzuca nam coraz to więcej mocno opalonych turystów, straż graniczna wspomagana policją z połowy kraju ledwo radzi sobie z wyłapaniem leśnych spacerowiczów w tym rejonie a harcerzyki macierewicza zamiast pomóc w ochronie granicy Polski przed najazdem obcych bawią się w podchody... Brawo.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us