Bortatycze: Wyciek kwasu solnego. Strażacy ćwiczyli w ATS [ZDJĘCIA]

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Podczas wytrawiania stali doszło do rozszczelnienia przewodu rurowego i wycieku roztworu kwasu solnego - to scenariusz ćwiczeń doskonalących strażaków jednostki ratowniczo-gaśniczej w Zamościu. Ćwiczenia odbyły się w dniach 14-16 września, na terenie zakładu ATS usytuowanego na terenie stacji kolejowej w Bortatyczach.

- Podczas trwania procesu oczyszczania (wytrawiania) stali w hali trawialni doszło do rozszczelnienia przewodu rurowego i wycieku 15% roztworu kwasu solnego. Do rozszczelnienia doszło na dolnym poziomie przy tacy zbiornika. W wyniku zdarzenia jeden z pracowników został poszkodowany. Pozostali pracownicy ewakuowali się. To założenia ćwiczeń - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Główne cele ćwiczeń to doskonalenie sposobów prowadzenia działań z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego oraz współdziałania zastępów JRG z pracownikami zakładu, zapoznanie z obiektami zakładu oraz występującymi zagrożeniami.

- Jednym z dość istotnych elementów doskonalenia strażaków są ćwiczenia, które pozwalają lepiej przygotować się na możliwe sytuacje. Ćwiczenia są też niezmiernie potrzebne, szczególnie że w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, zabezpieczająca południową część województwa lubelskiego - wyjaśnia rzecznik.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us