Reklama

Zamość: Policjanci świętowali. Były awanse

foto: Policja foto: Policja

Dokładnie 79 policjantów zamojskiej komendy awansowało na wyższe stopnie służbowe. Akty mianowania odebrali wczoraj (21.07), podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Policji.

W dniu 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. W tym roku obchodzimy 102. rocznicę powstania polskiej Policji.

Swoje święto zamojscy policjanci i pracownicy komendy uczcili 21.07. 

- W tym roku w zamojskiej jednostce awansowanych zostało 79 policjantów. W korpusie oficerów młodszych mianowano 4 policjantów, w korpusie aspiranckim - 43, w korpusie podoficerów – 28 i 4 w korpusie szeregowych Policji. Warto podkreślić, że 4 funkcjonariuszy wyróżnionych zostało awansem przedterminowym - wylicza Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Szef zamojskiego garnizonu inspektor Wiesław Pawluk odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego. W okolicznościowym przemówieniu inspektor Wiesław Pawluk pogratulował również awansowanym i życzył im dalszych sukcesów. Słowa podziękowania skierował także do wszystkich policjantów i pracowników zamojskiej komendy. Podziękował za trud, poświęcenie i odwagę oraz za codzienne rzetelne wypełnianie obowiązków na rzecz naszej lokalnej społeczności. Podkreślił także rolę rodzin policjantów, które są nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy. Życzył satysfakcji z pracy i służby, społecznego szacunku i uznania za wysiłek, który wkładają w budowanie lokalnego bezpieczeństwa. - dodaje.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us