Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie w warsztatach samochodowych

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowania oraz laptopy w dwóch warsztatach samochodowych na terenie Zamościa. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm wstępnie wycenił straty na łączną kwotę około 90 tysięcy złotych.

- Policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli wczoraj na teren dwóch warsztatów samochodowych w Zamościu. Wcześniej ustalili, że ich właściciele prowadząc swoje działalności mogą posługiwać się nielegalnym oprogramowaniem służącym do diagnostyki pojazdów. Ich podejrzenia potwierdziły się. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli inerfejsy diagnostyczne wraz z oprogramowaniem bez licencji oraz dwa laptopy, które 47 i 49-latek z Zamościa wykorzystywali w swojej pracy. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm wstępnie wycenił straty na łączną kwotę około 90 tysięcy złotych. - informuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Wyjaśniają okoliczności sprawy i ustalają od jak dawna trwał ten proceder. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskiwanie cudzego programu bez zgody osoby uprawnionej w celu uzyskania korzyści majątkowej jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zachowanie mieszkańców Zamościa będzie również rozpatrywane po kątem naruszenia przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl