Reklama

Zamość: Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie w warsztatach samochodowych

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowania oraz laptopy w dwóch warsztatach samochodowych na terenie Zamościa. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm wstępnie wycenił straty na łączną kwotę około 90 tysięcy złotych.

- Policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli wczoraj na teren dwóch warsztatów samochodowych w Zamościu. Wcześniej ustalili, że ich właściciele prowadząc swoje działalności mogą posługiwać się nielegalnym oprogramowaniem służącym do diagnostyki pojazdów. Ich podejrzenia potwierdziły się. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli inerfejsy diagnostyczne wraz z oprogramowaniem bez licencji oraz dwa laptopy, które 47 i 49-latek z Zamościa wykorzystywali w swojej pracy. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm wstępnie wycenił straty na łączną kwotę około 90 tysięcy złotych. - informuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Wyjaśniają okoliczności sprawy i ustalają od jak dawna trwał ten proceder. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskiwanie cudzego programu bez zgody osoby uprawnionej w celu uzyskania korzyści majątkowej jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zachowanie mieszkańców Zamościa będzie również rozpatrywane po kątem naruszenia przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

2 komentarzy

  • ja
    ja środa, 30 czerwiec 2021 11:41 Link do komentarza

    "Zachowanie mieszkańców Zamościa będzie również rozpatrywane po kątem naruszenia przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych." Nie bardzo rozumiem, których mieszkańców?

  • Mario
    Mario czwartek, 01 lipiec 2021 08:56 Link do komentarza

    Od razu czuję się bezpieczniej.......

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us