Reklama

Akcja „Prędkość”. Posypały się mandaty

Akcja „Prędkość”. Posypały się mandaty
Zatrzymane prawa jazdy i kilkaset mandatów karnych nałożonych na kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów o ograniczeniu prędkości - to efekty działań policjantów na drogach Zamojszczyzny.

Podczas prowadzonej akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości. Zbyt szybka jazda, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czy nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż jedne z głównych przyczyn zdarzeń drogowych do jakich dochodzi na naszych drogach.

- Podczas trzydniowych działań zamojscy policjanci skontrolowali ponad trzystu kierujących. Dla większości kontrola drogowa zakończyła się mandatem karnym za nie stosowanie się do ograniczeń prędkości. Pięciu kierowców straciło uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. O 62 km/h jechał za szybko 34-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn. Zatrzymany został do kontroli w m. Deszkowice. Kierował nissanem. O 52 km/h przekroczył z kolei dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość 67-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna kierował hondą. Zatrzymany został w Wólce Łabuńskiej. W Zawalowie policjanci zatrzymali też 33-letniego mieszkańca Hrubieszowa, kierującego toyotą. Mężczyzna przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 62 km/h - informuje podinsp. Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

W sobotę w ręce policjantów wpadło kolejnych dwóch kierowców, którzy stracili uprawnienia za nadmierną prędkość. W miejscowości Kąty mundurowi zatrzymali 20-latka, który kierując samochodem marki Kia, przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. W tej samej miejscowości zatrzymany został również 26-latek z gm. Zamość. Kierował bmw, a na liczniku miał 106 km/h.

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Od początku roku za przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości zamojscy policjanci zatrzymali łącznie 112 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us