Reklama
Reklama

Zakaz noszenia przyłbic, nakaz noszenia maseczek

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Od dzisiaj (27 lutego) rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Osoby wracające z Czech i Słowacji trafią na kwarantannę, z wyjątkami. Obowiązuje też zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust. W miejscach publicznych obowiązkowe są za to maseczki.

Przypomnijmy, dotychczasowe obostrzenia zostały przedłużone do 14 marca. Wyjątkiem jest województwo warmińsko-mazurskie. Tam, ze względu na dużą liczbę zachorowań, zamknięto hotele, kina, teatry, baseny, korty tenisowe a także przywrócono ograniczenia w galeriach handlowych. Uczniowie klas I-III z tego województwa wrócą do nauczania zdalnego.

Od dzisiaj, w całym kraju, w przestrzeni publicznej wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa wyłącznie maseczką. Nie można do tego celu stosować przyłbic, szalików, chust itp. Jak informuje rząd, nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki.

Osoby wracające z Czech i Słowacji trafią na kwarantannę. Dotyczy to również osób, które przekraczają granicę samochodem. Wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub osoby posiadające negatywny wynik testu. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us