Reklama
Reklama

Zamość: Potrącenie na ul.Partyzantów

foto: Policja foto: Policja

77-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych na ulicy Partyzantów. Kobieta trafiła do szpitala. Poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:30.

- Policjanci z ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu kolizji ustalili, że kierująca daewoo jechała od strony Nowego Miasta w kierunku zamojskiej starówki. Będąc na wysokości przejścia dla pieszych potrąciła idąca po pasach 77-letnią mieszkankę Zamościa. Pieszą załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Po wykonanych badaniach na szczęście okazało się, że 77-latka poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierująca daewoo 43-latka z powiatu tomaszowskiego była trzeźwa. Trzeźwa była także 77-latka - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca daewoo otrzymała mandat karny.

W czasie, gdy doszło do kolizji padał śnieg, przez co widoczność byłą ograniczona, a jezdnia śliska. W takich warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

2 komentarzy

  • mieszkaniec
    mieszkaniec czwartek, 18 luty 2021 18:02 Link do komentarza

    A piesi chodzą jak święte krowy. Wchodzą na przejście, bez upewniania się czy mogą. Do tego jeszcze "wybrańcy narodu" chcą zmian, które spowodują konieczność ustąpienia pierwszeństwa który zbliża się do przejścia. Gdzie sens i logika?? Przecież to doprowadzi do zwiększenia ilości stłuczek i wypadków.

  • 12345
    12345 czwartek, 18 luty 2021 19:20 Link do komentarza

    Przestępca się odezwał. Pieszy oczekujący na możliwość wejścia na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us