Reklama

O studiach i sukcesach – jest nowe e-wydanie „Skafandra”

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Pozwolenie na uruchomienie studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo w Uczelni Państwowej w Zamościu to główny temat najnowszego, świątecznego e-wydania Gazety Akademickiej „Skafander”. Ponadto w tym numerze przeczytacie o prestiżowej nagrodzie dla drużyny tenisa stołowego UPZ oraz o sukcesach i nagrodach dla młodych i zdolnych uczniów z naszego regionu.

„To bardzo ważne wydarzenie w historii Uczelni Państwowej w Zamościu. 10 grudnia 2020 r. UPZ otrzymała od Ministra Edukacji i Nauki pozwolenie na utworzenie studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. (…) Podobnie jak w przypadku innych kierunków w UPZ, studia stacjonarne są bezpłatne.” – tak zaczyna się artykuł poświęcony pierwszemu kierunkowi studiów magisterskich w Uczelni. Z tekstu dowiecie się również jak UPZ przygotowała się do uruchomienia studiów magisterskich oraz jaką bazą do praktycznego kształcenia dysponuje. Jeśli zainteresuje Was praca w sektorze medycznym to o swoim doświadczeniu zawodowym i pasji do pracy opowiada mgr Krzysztof Obolewicz, wykładowca na kierunku pielęgniarstwo UPZ i ratownik medyczny w Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zamościu.

W gazecie coś dla siebie znajdą również miłośnicy sportu. W „Skafandrze” przeczytacie o prestiżowej nagrodzie Drużyny Roku 2020 AZS w Lublinie, jaką otrzymała reprezentacja UPZ w tenisie stołowym. Kibice tej dyscypliny mają też możliwość lektury wywiadu z Konstantinosem Angelakisem, mistrzem Grecji, zawodnikiem drużyny Uczelnia Państwowa Zamość oraz studentem turystyki i rekreacji. Fanów siatkówki na pewno zainteresują sukcesy drużyny UPZ w siatkówce kobiet. Dziewczyny wygrały zamojski Turniej Mikołajkowy i gromią rywalki w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. W „Skafandrze” przeczytacie również o dominacji drużyn zamojskiego „Elektryka” w Licealiadzie w badmintona.

W gazecie poznacie sylwetki stypendystów różnego rodzaju – Prezesa Rady Ministrów oraz starostów - z różnych szkół w naszym regionie. Przeczytacie również u wyjątkowym stypendium dla grupy uczniów I LO w Zamościu, którego fundatorem jest były wieloletni dyrektor tej szkoły Bolesław Hass.

„Skafander” tradycyjnie prezentuje ciekawe osobowości spośród młodzieży szkół średnich w regionie. W tym numerze gazeta przedstawia młodego filmowca z ZS Nr 1 w Hrubieszowie, Bartka Buczaka, który został finalistą konkursu Unia Film Festival. W gazecie znajdziecie również informacje o przedsięwzięciach charytatywnych uczniów II LO w Zamościu i zamojskiej „Mundurówki”. Ponadto z tego wydania dowiecie się o przygotowaniach drużyny robotycznej NewTech Team 7570 z Zamościa do międzynarodowych zawodów. Młodzi konstruktorzy na zawody przygotowali robota o imieniu Peggy. Opiekunem i mentorem drużyny jest Bartłomiej Wierzchowiak, student mechaniki i budowy maszyn UPZ.

W „Skafandrze” przeczytacie także o przedsięwzięciach związanych z obchodami 100-lecia zamojskiego „Ekonomika”. O planach i pomysłach na uczczenie tego jubileuszu opowiada dyrektor szkoły, Sylwia Horoszkiewicz.

W związku z trwającą pandemią Gazeta Akademicka „Skafander” od dłuższego czasu ma formę e-wydania. Niezmiennie jest w niej pełno ciekawych informacji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do lektury e-wydania „Skafandra”, które dostępne jest pod linkiem:
https://upz.edu.pl/data/file_attachment/2473-skafander-7-1402.pdf

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us