Muzeum Armii Krajowej dostępne wirtualnie

https://spacer.akzamosc.pl/ https://spacer.akzamosc.pl/

Obecnie wiele muzeów przenosi się do Internetu i udostępnia swoje kolekcje dla szerszego grona odbiorców. Wirtualny spacer można już odbyć po Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa ps. „Adam” w Bondyrzu.

Nowa inicjatywa pozwala odwiedzić Muzeum przez Internet z dowolnego urządzenia, bez wychodzenia z domu. Na odwiedzających stronę czeka pełna prezentacja Muzeum i jego eksponatów. Wirtualny spacer przygotowany w formacie 360 stopni pozwala na zwiedzanie Muzeum poprzez poruszanie się w wybranym kierunku. Trójwymiarowe zdjęcia wiernie odzwierciedlają wnętrze Muzeum i jego ekspozycje. Podczas zwiedzania można posłuchać profesjonalnego lektora, który opowiada historię Muzeum.

Dostępna na stronie wirtualnego spaceru galeria zdjęć obejmuje miedzy innymi Muzeum przed remontem i po przeprowadzonym w 2018 roku generalnym remoncie, uporządkowaniu jego otoczenia, konserwacji muzealiów oraz zmodernizowaniu stałej ekspozycji pn. „Niezłomni Zamojszczyzny - walka zbrojna o niepodległość w latach 1939-1953”. Na nowoczesnej wystawie, w ośmiu salach prezentowane są eksponaty dokumentujące działalność żołnierzy AK na terenie Zamojszczyzny, ich walkę z niemieckim okupantem i władzą komunistyczną. Wśród ponad dwustu muzealiów znajdują się m.in.: cenne egzemplarze broni palnej, broń biała, amunicja, zasobniki zrzutowe, archiwalia - ok. 800 fotografii i innych dokumentów, unikalny w skali kraju kompletny Ołtarz Polowy WP z okresu II Rzeczypospolitej ze skrzynią, torbą skórzaną kapelana, ornatem i stułą. Na stronie spaceru jako dodatkowa atrakcja dla młodszych i starszych dostępny jest quiz wiedzy o Muzeum.

Spacer obejmuje również wnętrze nowoczesnego, piętrowego skrzydła dobudowanego na przełomie 2019/2020 roku do głównego budynku. Tu w nowych salach dostępna jest, aktualnie przygotowywana do otwarcia, wystawa poświęcona eksponatom geologicznym zebranym na terenie Zamojszczyzny. Wśród zaprezentowanych na wystawie zbiorów znajdują się także liczne wytwory rąk ludzkich tj. prehistorycznych mieszkańców naszych ziem. Zaprezentowane na wystawie skarby ziemi gromadzone latami były drugą pasją założyciela Muzeum - Jana Sitka.

Wirtualny spacer dostępny jest na stronie internetowej ŚZŻAK O/Z pod adresem https://spacer.akzamosc.pl/ oraz na największym portalu wycieczek panoramicznych http://www.wirtualnykraj.pl.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us